Złota Droniada High Flyersów

Dodano: 03.07.2017 / Sekcja:

Świetne informacje z Politechniki Śląskiej! Międzywydziałowe Koło Naukowe Bezzałogowych Obiektów Latających „High Flyers” zwyciężyło w tegorocznej, krakowskiej odsłonie Droniady! Podczas zawodów sprawdzano m.in., jak wykorzystywać drony w akcjach ratunkowych.

W miniony weekend reprezentacja gliwickiej uczelni była nie do pobicia – najlepsza zarówno w pracy zespołowej, jak i w tzw. integracji systemu z bezzałogowymi statkami powietrznymi. Na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego gliwiczanie jako nieliczni znaleźli wszystkie zadane cele!
 
Zadaniem drużyn biorących udział w tegorocznej Droniadzie było zlokalizowanie dziesięciu ofiar huraganu, rozlokowanych na terenie aeroklubu w Pobiedniku Wielkim koło Krakowa i oznaczonych specjalnymi nadajnikami. W zmaganiach uczestniczyło dziesięć drużyn reprezentujących uczelnie z całej Polski, w tym studenci zrzeszeni w Międzywydziałowym Kole Naukowym Bezzałogowych Obiektów Latających „High Flyers”, działającym przy Politechnice Śląskiej.
 
Zespół „High Flyers” wykonał lot zwiadowczy, wykorzystując do tego celu samolot i dwa wirnikowce, a także autorski system informatyczny zbierający i obrazujący pozyskane informacje. Politechniczne maszyny zbadały obszar ponad 60 hektarów, znajdując wszystkie rozstawione nadajniki. W rezultacie „High Flyers” zdeklasowali konkurencję i zdobyli pierwsze miejsce w tegorocznej Droniadzie. W klasyfikacji generalnej gliwiczanie byli lepsi od kolejnego zespołu – drużyny „Squadron” z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – o całe 10 punktów. Reprezentacja Politechniki Śląskiej okazała się najlepsza nie tylko pod względem efektywności poszukiwania celów. Komisja sędziowska doceniła również pracę zespołową politechnicznej drużyny, integrację systemu z bezzałogowymi statkami powietrznymi oraz aplikację wyświetlającą informacje. Gratulujemy!

fot. materiały prasowe Politechniki Śląskiej

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking