Three Minute Thesis po raz pierwszy w Gliwicach

Dodano: 10.11.2017 / Sekcja:

Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Common)

Doktorancie! Jeżeli potrafisz w trzy minuty opowiedzieć o swoich badaniach, zgłoś się do konkursu organizowanego na Politechnice Śląskiej. Pospiesz się, dzisiaj ostatni dzień zapisów.

Konkurs Three Minute Thesis to znany na całym świecie konkurs z zakresu komunikacji naukowej, do tej pory organizowany w 59 państwach. W tym roku po raz pierwszy okazję do udziału w konkursie mają doktoranci wszystkich śląskich uczelni. Na czym polega zadanie konkursowe? Uczestnicy mają zaledwie 3 minuty na to, aby w sposób ciekawy i przystępny dla szerokiego grona odbiorców opowiedzieć o swoich badaniach i przedmiocie zainteresowań.

Konkurs jest otwarty dla publiczności, a prezentowana na scenie tematyka będzie bardzo szeroka, ponieważ do konkursu mogą zgłaszać się doktoranci wszystkich dyscyplin, zarówno o profilach technicznych jak i humanistycznych.

Poza treningiem zdolności komunikacyjnych i popularyzacją swoich badań, uczestnicy mają możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród. Zwycięzca otrzyma 2 000 zł, zdobywca drugiego miejsca 1 000 zł, trzeciego - 500 zł. Dodatkowo będą również nagrody publiczności oraz specjalne nagrody sponsorskie.

Eliminacje odbędą się 24 listopada, finał zaplanowano na 8 grudnia. Organizatorem pierwszej na Śląsku edycji konkursu jest Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej we współpracy z Uczelnianą Radą Samorządu Doktorantów.

Formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.cpn.polsl.pl, w zakładce "3MT". Wypełnione karty zgłoszeniowe należy przesyłać drogą mailową na adres konkurs3mt@gmail.com.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking