Te panie o motoryzacji wiedzą WSZYSTKO

Dodano: 04.04.2017 / Sekcja:

fot. FCA Poland

Tegoroczne nagrody Fiata rozdane! Dwie trafiły do Gliwic. Zdobyły je mgr inż. Katarzyna Jezierska-Krupa oraz dr inż. Magdalena Macek z Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej.

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) po raz osiemnasty wręczył nagrody w Konkursie na najlepsze prace doktorskie oraz dyplomowe o tematyce motoryzacyjnej. To jeden z efektów umowy z 1997 roku o współpracy koncernu motoryzacyjnego z polskimi uczelniami technicznymi. Zaproponowane przez laureatów opracowania mogą mieć zastosowanie w praktyce bezpośrednio w fabrykach lub w Centrum Badawczym Grupy FCA. Nagrodzeni oprócz dyplomów otrzymują również gratyfikacje pieniężne.

W tym roku wyróżniono 12 prac: po pięć z Politechniki Warszawskiej oraz Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej i dwie z Politechniki Śląskiej. Specjalna nagroda im. Giovanniego Agnelliego trafiła do studenta ATH. Laureatkami tegorocznej edycji konkursu z Politechniki Śląskiej zostały mgr inż. Katarzyna Jezierska-Krupa oraz dr inż. Magdalena Macek z Wydziału Mechanicznego Technologicznego. Pierwsza  została nagrodzona za pracę magisterską pt. „Metodyka projektowania zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy pojazdu elektrycznego”. Promotorem pracy jest prof. Wojciech Skarka. Dr inż. Magdalena Macek została natomiast nagrodzona za swoją pracę doktorską pt. „Struktura własności aluminiowych materiałów nanokompozytowych wzmacnianych nanorurkami węglowymi”, która powstała pod kierunkiem prof. Leszka A. Dobrzańskiego.

W uroczystości, która odbyła się w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, wzięli udział wszyscy wyróżnieni ze swoimi promotorami oraz przedstawiciele spółek FCA, władz ATH i Politechniki Śląskiej – na czele z prorektorem ds. nauki i rozwoju prof. Markiem Pawełczykiem. Gościem specjalnym był prezes CRF w Turynie, Giorgio Cornacchia.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking