Szybka randka z nauką

Dodano: 08.01.2018 / Sekcja:

Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Common)

„Speed dating z naukowcem, czyli olimpijczyk sam na sam z nauką” to najnowszy projekt realizowany na Politechnice Śląskiej, skierowany do uczniów szkół średnich.

W programie mogą wziąć udział najzdolniejsi uczniowie szkół średnich – finaliści olimpiad przedmiotowych bądź też konkursów naukowych lub artystycznych na poziomie krajowym. Każdy uczeń przystępujący do programu ma możliwość wyboru trzech spotkań z naukowcami Politechniki Śląskiej o różnej tematyce. Wystarczy, że wybierze interesujące go tematy z listy kilkudziesięciu zagadnień. A do wyboru ma tematy z przeróżnych dziedzin nauki, m.in. architektury, informatyki, mechatroniki, nanotechnologii, inżynierii materiałowej, kryptografii, chemii i wielu innych.           

Szybka randka z naukowcem z Politechniki Śląskiej będzie trwała 90 minut. W tym czasie uczeń będzie mógł się dowiedzieć czegoś więcej na temat badań prowadzonych przez naukowca, pozna miejsce jego pracy, a także będzie miał szansę samodzielnie wykonać doświadczenia naukowe w laboratorium. A jeśli randka się uda, spotkania mogą być kontynuowane np. w formie projektu badawczego. Szybka randka z naukowcem może więc zakończyć się… miłością do nauki!

Do programu uczniowie szkół średnich mogą się zgłaszać do 22 stycznia. Więcej szczegółów na stronie: http://www.cpn.polsl.pl/index.php/speed-dating/

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking