Prof. Kotowicz ze specjalnym Zielonym Czekiem

Dodano: 03.07.2017 / Sekcja:

Prorektor Politechniki Śląskiej ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, prof. Janusz Kotowicz, został laureatem Zielonych Czeków – nagród, które od 1994 roku z okazji Dnia Ziemi przyznaje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Zielone Czeki są przyznawane osobom oraz zespołom, które wyróżniają się w działalności proekologicznej na terenie województwa śląskiego oraz patrzą w przyszłość z troską i niepokojem o stan środowiska naturalnego. Prorektor Politechniki Śląskiej został wyróżniony w kategorii nagroda specjalna.

Prof. Janusz Kotowicz otrzymał nagrodę za działania związane z organizacją procesu kształcenia, prowadzące do najwyższej oceny w kraju Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej, oraz za zaangażowanie w projekty strategiczne mające olbrzymie znaczenie dla ochrony środowiska. Prorektor, dziękując za otrzymaną nagrodę, podkreślał, że jest to nie tylko olbrzymie wyróżnienie dla niego, ale również dla całego Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki, którym kierował przez dwie poprzednie kadencje.

fot. materiały prasowe Politechniki Śląskiej

Zielone Czeki są przyznawane w sześciu kategoriach: innowacje i technologie, programy i akcje proekologiczne, prace naukowo-badawcze, edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży, publicystyka ekologiczna, a także działania popularyzatorskie i promocja postaw proekologicznych. Ponadto przyznawana jest nagroda specjalna. Gratulujemy! Relację z wręczenia Zielonych Czeków można obejrzeć na kanale YouTube:

 

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking