Aktualności | Politechnika Śląska rozdaje indeksy!

  Politechnika Śląska rozdaje indeksy!

Politechnika Śląska rozdaje indeksy!

Opublikowane: 12.12.2017 / Sekcja: Nauka 

 Ruszyła druga edycja konkursu „O złoty indeks Politechniki Śląskiej”, w którym nagrodą jest miejsce na studiach na gliwickiej uczelni.

Wystarczy, że maturzyści rozwiążą online samodzielnie zadanie konkursowe i kolejne zadania już w murach Politechniki Śląskiej, a indeks może być ich. I to jeszcze przed maturą! Ostateczny termin rejestracji w konkursie mija 15 stycznia.
 
W konkursie „O złoty indeks Politechniki Śląskiej” uczniowie szkół średnich z całej Polski mogą sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z czterech dziedzin: fizyki, matematyki, chemii oraz informatyki. Pierwszy etap konkursu potrwa do 21 stycznia. Polega on na samodzielnym rozwiązaniu opublikowanych na platformie konkursowej zadań z wybranej dziedziny. Uczestnicy mogą brać udział w konkursie w jednej lub w kilku dziedzinach.
 
Do drugiego etapu konkursu zostaną zakwalifikowane osoby, które uzyskają co najmniej 50 proc. maksymalnej liczby punktów możliwych do zdobycia.  Ten etap odbędzie się w marcu na Politechnice Śląskiej. Uczestnicy będą musieli indywidualnie rozwiązać zadania konkursowe w czasie nie dłuższym niż 2 godziny.
 
Laureatami konkursu „O złoty indeks Politechniki Śląskiej” w każdej z czterech dziedzin zostaną osoby, które uzyskają co najmniej 70 proc. punktów możliwych do zdobycia w drugim etapie. Laureaci zostaną podzieleni na trzy kategorie: laureatów I stopnia – pierwsze 10 osób, II stopnia – kolejne 20 osób, a także III stopnia – następne 20 osób.
 
Nagrodą w konkursie dla laureatów I stopnia są złote indeksy! Oznacza to, że w październiku 2018 roku lub rok później będą mogli zacząć studia na wybranym kierunku na Politechnice Śląskiej bez udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym! Laureaci II i III stopnia uzyskają natomiast odpowiednio 40 oraz 30 dodatkowych punktów w postępowaniu rekrutacyjnym.
 
Szczegóły konkursu są dostępne na stronie: http://zlotyindeks.pl/