Pokazy, wynalazki i eksperymenty

Dodano: 12.10.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf

fot. Z. Daniec / UM Gliwice

13 października na Politechnice Śląskiej odbędzie się coroczna impreza dla młodych odkrywców i konstruktorów – Noc Naukowców. Będzie można popatrzeć na świat w podczerwieni, zostać operatorem drona i spróbować wydostać się z laboratorium w grze typu escape room.

Gliwicka odsłona popularyzującej naukę imprezy odbędzie się w 20 lokalizacjach. W poszczególnych budynkach Politechniki Śląskiej między godz. 15.00 a 22.00 będą odbywać się demonstracje, warsztaty, wykłady i widowiskowe pokazy.

Uczestnicy Nocy Naukowców dowiedzą się, co to jest poker osobowościowy i poznają magię lewitacji. Ci, którzy już teraz myślą o finansowym zabezpieczeniu swojej przyszłości, nauczą się płukać złoto w rzecze, a ci, którzy wolą pewniejsze sposoby na wysokie zarobki, skonstruują swój własny most albo poznają tajniki termowizji. Będą też pokazy druku 3D, konwersja energii, a nawet tuning samochodów.

Pełen program jest dostępny na stronie www.nocnaukowcow.com.pl. Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny. Impreza jest dofinansowana z budżetu Miasta Gliwice.

(mm)

fot. Z. Daniec / UM Gliwice
fot. Z. Daniec / UM Gliwice
fot. Z. Daniec / UM Gliwice
fot. Z. Daniec / UM Gliwice
fot. Z. Daniec / UM Gliwice

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking