Ku pamięci poległych

Dodano: 12.05.2021 / Sekcja:
Jeźdźcy na motorach na drodze Fot. materiały organizatora Rajdu

W czwartek 13 maja w trakcie trwania 2 Rajdu Motocyklowego Weteranów żołnierze 6 batalionu powietrznodesantowego odwiedzą groby poległych żołnierzy znajdujące się niedaleko jednostek, w których służą, aby w ten sposób uczcić pamięć o kolegach, którzy poświecili swoje życie w służbie Ojczyźnie.

O godzinie 10.00 na cmentarzu Centralnym przy ul. Kozielskiej odwiedzą grób kpr. ndt. Sylwestra Kutrzyka, a o godz. 12.00 na cmentarzu parafialnym NMP Wspomożenia Wiernych przy ul. Cmentarnej grób kpr. ndt. Grzegorza Rusinka.
- W ten sposób podkreślamy pamięć żołnierzy, którzy służąc Polsce ponieśli najwyższą cenę. Decyzja o wzięciu udziału w misji i służbie poza granicami kraju, dla wzmocnienia bezpieczeństwa na świecie nigdy nie jest dla żołnierza decyzja łatwa. Sam wiem to doskonale. Jednak poczucie zobowiązania wobec Polski i służby w utrzymaniu pokoju, a tym samym także bezpieczeństwa naszych najbliższych i rodaków to motywacja, która pcha nas w niebezpieczne rejony z dala od domu. Tą decyzją oraz swoją postawą tworzymy pozytywny wizerunek Polski, działając na misjach pokojowych i stabilizacyjnych poza granicami kraju - mówi ppor. Grzegorz Maślikiewicz, oficer prasowy 6 Batalionu Powietrznodesantowego. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking