Inwazja na... Politechnikę!

Dodano: 11.09.2017 / Sekcja:

fot. archiwum UM w Gliwicach / A. Witwicki

Tysiące maturzystów z całego województwa przekroczą w najbliższy poniedziałek mury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, aby wziąć udział w inauguracji Śląskiego Salonu Maturzystów organizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

 Na uczniów szkół średnich będą czekać eksperci z Okręgowej Komisji Edukacyjnej w Jaworznie, którzy przybliżą im zasady, jakie będą obowiązywać podczas przyszłorocznego egzaminu dojrzałości. Eksperci podpowiedzą im również, jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej, a także czym kierować się przy wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Podczas Salonu Maturzystów będą również obecni przedstawiciele szkół wyższych (nie tylko z województwa śląskiego!), którzy przedstawią ofertę edukacyjną swoich uczelni.
 
- Politechnika Śląska przygotowała dla maturzystów stoiska informacyjne wszystkich wydziałów. Uczniowie będą więc mogli uzyskać od studentów i pracowników wszystkie interesujące ich informacje na temat każdego z blisko 60 kierunków studiów prowadzonych na uczelni. Do rąk maturzystów trafi również świeżo wydrukowany informator dla kandydatów na studia na rok akademicki 2018/2019 - mówi Paweł Doś, rzecznik prasowy Politechnii Śląskiej.
 
Inauguracja Śląskiego Salonu Maturzystów rozpocznie się o godz. 10.00 w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach. Drugi dzień wydarzenia odbędzie się natomiast na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W ubiegłym roku Śląski Salon Maturzystów odwiedziło w obu miastach aż 11 tys. maturzystów.
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking