Gliwice wciąż inspirują

Dodano: 13.12.2021 / Sekcja:
banner informacyjny

Znamy laureatów 16. edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą Gliwic. W 2021 roku wyróżniono cztery projekty.

Wyróżnienia zostały wręczone 13 grudnia w Urzędzie Miejskim w Gliwicach. Prezydent Gliwic Adam Neumann, biorąc pod uwagę rekomendację komisji konkursowej, postanowił nagrodzić czterech autorów prac dyplomowych nadesłanych w konkursie:

  • Ewę Wandel za pracę „Centrum Zdrowia Psychicznego w Gliwicach”;
  • Patrycję Bartos za „Projekt zespołu budynków wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Wybrzeże Armii Krajowej w Gliwicach”;
  • Jana Nagel za pracę „Uzupełnienie jednostki urbanistycznej poprzez: koncepcję nowej zabudowy z przeznaczeniem mieszkaniowo-usługowym oraz modernizację kamienicy przy ul. Średniej 6 w Gliwicach”;
  • Natana Maszlakiewicza za pracę „Kościół Farny Wszystkich Świętych w Gliwicach, jako obiekt zabytkowy i perła turystyczna miasta”.

W spotkaniu, obok czwórki wyróżnionych absolwentów, wzięli udział: Adam Neumann, prezydent Gliwic; dr hab. inż. Tomasz Trawiński,  prorektor ds. infrastruktury i promocji Politechniki Śląskiej, przewodniczący komisji konkursowej Łukasz Oryszczak, naczelnik Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Gliwicach, a także Marcin Kiełpiński, radny Rady Miasta Gliwice i Małgorzata Hatalska, kierownik Referatu Komunikacji Społecznej w UM w Gliwicach.

Cieszę się, że studenci, pracując nad swoimi pracami dyplomowymi, poruszają tematy związane z Gliwicami. Nasz konkurs ma szesnastoletnią tradycję i cieszy się dużym zainteresowaniem. Jestem pod wrażeniem Państwa projektów i gratuluję wyróżnień – powiedział prezydent Gliwic Adam Neumann podczas spotkania z nagrodzonymi.

W tym roku wpłynęło aż 9 zgłoszeń, a komisja podkreśliła, że poziom prac był bardzo wysoki. W gronie wyróżnionych są absolwenci architektury Politechniki Śląskiej (trzy wyróżnienia) oraz absolwent Uniwersytetu Śląskiego. Wszystkie cztery wyróżnienia są równorzędne, a autor każdej pracy zwrócił uwagę na inny aspekt naszego miasta.

Autorom prac serdecznie gratulujemy i zachęcamy studentów, by w swoich pracach dyplomowych nadal  zajmowali się naszym miastem. Bo Gliwice inspirują – nie tylko studentów!

nagrodzeni obok choinki
fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice
podczas spotkania
fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice
nagrodzeni obok choinki
podczas spotkania

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking