Triumf studentek Politechniki Śląskiej

Uaktualniono: 11.06.2019 / Sekcja: / pdf
laureatki i opiekun naukowy w Mediolanie Joanna Machera, dr inż. Andrzej Duda i Anna Toborek (fot. materiały Politechniki Śląskiej)

Joanna Machera i Anna Toborek, studentki gliwickiej architektury, wygrały 15 finał międzynarodowego konkursu Multi Comfort Student Contest. Ich projekt „CO. Living” był najlepszy w gronie 60 innych finałowych zgłoszeń.

W prestiżowym konkursie wystartowało w tym roku blisko 2200 studentów z 34 krajów. Werdykt jury został ogłoszony podczas finału, który odbył się 5–8 czerwca w Mediolanie. Organizatorem konkursu byli Multi Comfort Saint-Gobain i miasto Mediolan, nagrodę wręczył gliwiczankom sam Stefano Boeri, autor słynnych budynków z drzewami na balkonach – Bosco Verticale w Mediolanie.

Laureatki zostały nagrodzone za projekt z zakresu zrównoważonego budownictwa i energooszczędności. Gliwickie studentki zaprezentowały pracę wykonaną pod kierunkiem dr. inż. Andrzeja Dudy na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej, który odnosi się do problemu smogu. Joanna Machera i Anna Toborek bazowały na nowoczesnej technologii oczyszczania powietrza w postaci innowacyjnych wież, które zwróciły uwagę jurorów. Gratulujemy! (mm)

projekt gliwickich studentek
„CO. Living”, J. Machera, A. Toborek
projekt studentek
„CO. Living”, J. Machera, A. Toborek
projekt gliwickich studentek „CO. Living”, J. Machera, A. Toborek
projekt studentek „CO. Living”, J. Machera, A. Toborek

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking