Miasto Gliwice - Przyszłość jest tu

25 lat samorządności

-A +A

Po co komu filozofia?

Pytania o sens życia, istotę bytu i możliwość jego poznania towarzyszą człowiekowi od samego początku. Nic dziwnego, że nowy cykl „Spotkania z wiedzą” w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpocznie się właśnie od prelekcji historyka filozofii.

19 stycznia Ewa Chudyba opowie o tym, czym zajmują się filozofowie i czy współczesne społeczeństwo w ogóle ich jeszcze potrzebuje.

O to, czym jest filozofia, niejednokrotnie spierali się sami filozofowie. Dla jednych była ona próbą odkrycia sensu rzeczywistości, dla innych – nadaniem tego sensu naszym codziennym czynnościom. W znaczeniu potocznym czasownik „filozofować” to często – nieco ironicznie – po prostu „mędrkować”, ale filozofia potrafi być bardzo ścisła. Ewa Chudyba, absolwentka filozofii, a na co dzień kierownik Działu Edukacji Muzeum w Gliwicach, na spotkaniu w Bibliotece Centralnej MBP (ul. Kościuszki 17) opowie o tym, czym filozofia różni się od tak zwanych nauk szczegółowych i zastanowi się, czy dzisiaj nadal jest nam do czegoś potrzebna. Spotkanie „Filozofia – dlaczego, skąd, po co?” rozpocznie się 19 stycznia o godz. 18.00.

Cykl „Spotkania z wiedzą” to nowa inicjatywa MBP, która w przystępny i interesujący sposób prezentuje dokonania nauki i techniki. Gośćmi biblioteki będą pasjonaci, którzy często w zaskakujący sposób będą opowiadać o swoich zainteresowaniach. Organizatorzy planują także wystawy i warsztaty. Informacje na temat następnych wydarzeń będę publikowane na stronie www.biblioteka.gliwice.pl.

(mm)

Polecamy galerieZwiązek Subregionu Centralnego

Śląski Związek Gmin i Powiatów

Metropolia Silesia

Śląska Organizacja Turystyczna SekapMiejski Serwis Internetowy Gliwice ISSN 1734-5480
Wydawca: Urząd Miejski w Gliwicach, 44-100 Gliwice, Ul. Zwycięstwa 21, centrala tel. 32-231-30-41, faks: 32-231-27-25, www.gliwice.eu

Redaktor naczelny: Nina Drzewiecka, tel.: 32-239-11-38, e-mail: drzewiecka_n@um.gliwice.pl;

Informacje prasowe: Adam Sosnowski, Monika Foltyn, Magdalena Mickielewicz, Patryk Młynek, Katarzyna Kozub-Kulik tel. 32-238-54-80,  e-mail: redaktor@um.gliwice.pl

Ogłoszenia: Agata Grabowska, tel. 32-231-30-44, e-mail: ogloszenia@um.gliwice.pl

Administrator serwisu: Anna Proksa ,tel.: 32-239-12-85, e-mail: proksa_a@um.gliwice.pl

ZASADY PONOWNEGO WYKORZYSTANIA INFORMACJI

PinterestTab Odwiedź na Pintereście profil użytkownika Miasto Gliwice.
FacebookTab
TwitterTab Tweety na temat @Miasto_Gliwice

InstagramTab