Aktualności | Zostaw 1,5% w Gliwicach! Ty oddałeś – zachęć innych.

Zostaw 1,5% w Gliwicach! Ty oddałeś – zachęć innych.

Zostaw 1,5% w Gliwicach! Ty oddałeś – zachęć innych.

Opublikowane: 20.02.2024 / Sekcja: Miasto  Życie i styl 

Nadszedł czas rozliczeń podatkowych. Jak co roku mamy szansę uczynić coś niewielkiego, ale o ogromnym znaczeniu dla innych. Wystarczy przekazać 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. W Gliwicach funkcjonuje ich ponad 60, a działają na rzecz mieszkańców i naszego najbliższego otoczenia. Wypełniając odpowiednio formularz PIT, możemy udzielić im realnej pomocy i uczestniczyć w tworzeniu lepszej jakości życia dla wielu ludzi.

Dlaczego 1,5% ma taką moc?

To zaledwie niewielki procent podatku, ale dla organizacji pożytku publicznego działających w Gliwicach oznacza ogromne wsparcie. Dzięki pieniądzom z 1,5% mogą rozwijać swoje projekty, pomagać potrzebującym, wprowadzać innowacje, działać na rzecz środowiska, rozwoju sportu i kultury. 

Gliwickie organizacje pożytku publicznego – warto wybierać lokalnie!

W Gliwicach funkcjonuje ponad 60 organizacji pożytku publicznego, które możemy wesprzeć. Działają w różnych obszarach, takich jak kultura, pomoc społeczna, edukacja, działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami czy ochrona zwierząt. Wybierając podczas rozliczeń podatkowych jedną z nich, możemy przekazać środki na taki rodzaj działań, który jest najbliższy naszym własnym priorytetom, a także bezpośrednio wesprzeć osoby potrzebujące. Informacje o organizacjach można znaleźć na stronie internetowej gods.gliwice.pl.

Nie wiesz jak i komu przekazać 1,5%?

Centrum 3.0 – Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych prowadzi kampanię promującą ideę przekazywania 1,5% podatku na rzecz gliwickich organizacji pożytku publicznego. Poprzez różnorodne działania informacyjne stara się zwiększać wiedzę mieszkańców na temat możliwości kierowania środków do lokalnych inicjatyw społecznych. Miejska placówka służy pomocą wszystkim zainteresowanym tym tematem i zachęca do kontaktu. W razie potrzeby można odwiedzić Centrum przy ul. Zwycięstwa 1 lub zadzwonić (tel. 32/232-04-77).

Dyżury PIT-owe

Centrum 3.0 corocznie organizuje także „Dyżury PIT-owe” w Strefie Seniora przy ulicy Studziennej 6. Warto przyjść – na miejscu, oprócz pomocy w rozliczeniu z fiskusem, można uzyskać informacje o organizacjach i przekazać 1,5% na tę wybraną. Dyżury planowane są na marzec i kwiecień. Dokładny harmonogram został już opublikowany m.in. na stronie internetowej gods.gliwice.pl.

Ty oddałeś – zachęć innych!

Osoby, które przekazują swoje 1,5% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, mogą zrobić jeszcze więcej – zainspirować innych do podobnego działania. Dobro warto promować! Zachęćmy swoją rodzinę, przyjaciół, współpracowników – pokażmy, że każdy może być ważny w swojej lokalnej społeczności. 

Ale właściwie… jak mam pomóc?

Sposób przekazania 1,5% podatku jest łatwy i dostępny dla każdego. W formularzu PIT wystarczy wpisać numer KRS wybranej organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy, by była to jedna z gliwickich organizacji! Ich wykaz dostępny jest na stronie internetowej Centrum 3.0: http://gods.gliwice.pl. Warto wiedzieć, że również emeryci i renciści mogą włączyć się do tej szczytnej inicjatywy, wypełniając formularz PIT-OP.

(Centrum 3.0 – Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych)