Aktualności | Zagrali na rowerach

Zagrali na rowerach

Opublikowane: 30.04.2013 / Sekcja: Miasto  Rozrywka  Sport

Około 130 zawodników wzięło w ubiegłą sobotę udział w Rowerowej Grze Miejskiej. Zespoły musiały wykonać zadania w wyznaczonych bazach gry, pokonując przy tym jak najwięcej kilometrów po gliwickich drogach rowerowych.

Organizatorami Rowerowej Gry Miejskiej 2013 byli: Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. W. Huzy, Rady gliwickich osiedli oraz Miasto Gliwice. Mogły wziąć w niej udział zespoły składające się z dwóch do pięciu rowerzystów.

Zawodnicy po odebraniu na gliwickim Rynku map i kart zadaniowych musieli samodzielnie wyznaczyć optymalną trasę, dotrzeć do ośmiu baz specjalnych oraz rozwiązać przygotowane przez gospodarzy baz zadania. Pytania na które musieli odpowiedzieć uczestnicy gry dotyczyły m.in. znajomości odwiedzanych dzielnic, ekologii oraz kolarstwa i obowiązkowego wyposażenia rowerów. Na metę dotarło 30 zespołów, najlepsi zawodnicy pokonali trasę o długości około 60 km w tym do 35km po drogach rowerowych.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Zespół „Hornet” w dwuosobowym składzie: Władysław Stawiarczyk i Jarosław Szerszeń. Miejsce drugie zdobył Zespół „Tandem” w składzie: Maria Teska i Marek Teska. Miejsce trzecie zajął „Opel team” w składzie: Zbigniew Pasternak, Zbigniew Paś, Grzegorz Dziubański, Jarosław Sielski oraz Krzysztof Maślana. Specjalne wyróżnienia oraz upominki otrzymały startujące w grze dzieci. Gratulujemy! (ap)