Aktualności | Zabawa w rodzinnym gronie

Zabawa w rodzinnym gronie

Fot. Mosquidron/UM w Gliwicach

Zabawa w rodzinnym gronie

Opublikowane: 07.06.2024 / Sekcja: Miasto  Kultura 

Warsztaty, występy muzyczne, animacje, dmuchańce – w niedzielę, 9 czerwca, park Chopina ponownie wypełni się atrakcjami dla małych i dużych. Wszystko za sprawą Gliwickiego Święta Rodziny, które odbędzie się w naszym mieście już po raz ósmy. Warto przyjść z najbliższymi, spędzić czas na łonie natury, a przy okazji świetnie się bawić!

Szykuje się fantastyczna, rodzinna niedziela. W parku Chopina – jednym z najbardziej urokliwych zakątków Gliwic – będzie można skorzystać z licznych atrakcji. Na rodziny z dziećmi czekać będą warsztaty artystyczne, animacje taneczne, gry i zabawy. Nie zabraknie też miasteczka sportowego i tego, co najmłodsi lubią najbardziej, czyli dmuchańców!

Odbędą się również pokazy pierwszej pomocy, sprzętów Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej. Warto odwiedzić wszystkie stoiska i zdobyć pieczątki na specjalnych kartach – za zebranie odpowiedniej liczby na uczestników zabawy czekać będą upominki.

Piknik w parku Chopina rozpocznie się o godz. 13.00 i potrwa do ok. 19.00.

Dużo będzie działo się też na scenie – wystąpią przedszkolaki i uczniowie z gliwickich placówek, Mażoretki Pantery z Centrum Kultury Victoria i podopieczni Fundacji Różyczka. O godz. 16.00 na scenie zabrzmią znane utwory zespołu Abba, a na zakończenie wystąpi zespół Chrząszcze.

VIII Gliwickie Święto Rodziny to wydarzenie, za którego organizację odpowiadają: Rada Dzielnicy Łabędy, Rada Dzielnicy Śródmieście, Rada Dzielnicy Brzezinka, Rada Dzielnicy Wojska Polskiego, Miejski Zarząd Usług Komunalnych, Centrum Kultury Victoria, Miejska Biblioteka Publiczna, Centrum 3.0, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 14, Przedszkole Miejskie nr 21, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Fundacja Różyczka, Warsztaty Terapii Zajęciowej Tęcza, Ośrodek Pomocy Społecznej, Wydział Środowiska UM w Gliwicach, Marco – Making things unique. Partnerami imprezy są: Policja, Straż Miejska, Państwowa Straż Pożarna, CKZiU, PCK, GZAZ, PreZero Arena Gliwice, Fundacja Radan, Fundacja „Dom Nadziei”, PWiK, Edumed, SKS Muszkieter. (bb)

Plakat