Aktualności | W najszybszej pięćdziesiątce

W najszybszej pięćdziesiątce

W najszybszej pięćdziesiątce

Opublikowane: 04.11.2016 / Sekcja: Miasto 

Gliwicka firma i-systems już po raz drugi znalazła się w rankingu Deloitte Technology Fast 50, który skupia najszybciej rozwijające się przedsiębiorstwa technologiczne w Europie Środkowo-Wschodniej.

Firmy w rankingu Fast 50 są wybierane m.in. na podstawie wzrostu przychodów operacyjnych, autorskich rozwiązań, prowadzonych prac badawczo-rozwojowych. Warunkiem uczestnictwa była też działalność w jednej z branż: IT i rozwiązań cyfrowych, internetu, mediów i telekomunikacji, czystych technologii i energii oraz biotechnologii, nanotechnologii i technologii medycznych. Dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm w rankingu wyniosła 1057% w 2015 roku i była niemal dwukrotnie wyższa niż rok wcześniej. W tegorocznej, 17. już edycji zestawienia znalazło się aż 21 spółek z Polski. Firma i-systems zajęła 43. miejsce w rankingu ze wzrostem 373% i była jedną z siedmiu europejskich spółek, które potrafiły utrzymać się w rankingu dwa lata z rzędu.

Znalezienie się po raz drugi wśród 50 najbardziej innowacyjnych technologicznie firm z Europy Środkowo-Wschodniej jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Mamy nadzieję, że w następnych latach będziemy zdobywać coraz wyższe miejsca w rankingu – mówi Krzysztof Jaciw, wiceprezes zarządu i CFO i-systems. Firma specjalizuje się w tworzeniu dedykowanych systemów e-commerce dla handlu i dystrybucji. Zatrudnia ponad 80-osobowy zespół.

Ranking Technology Fast 50 jest częścią zestawienia Technology Fast 500 EMEA przygotowywanego przez Deloitte, międzynarodową firmę specjalizującą się w świadczeniu usług audytorskich z zakresu doradztwa gospodarczego i finansowego, zarządzania ryzykiem oraz doradztwa podatkowego. (mf)

Na zdjęciu zarząd firmy i_systems. Od lewej: Paweł Jaczewski, Paweł Szewczyk i Krzysztof Jaciw. Fot. i-systems