Aktualności | W Gliwicach powstało pierwsze boisko do gry w teqball

W Gliwicach powstało pierwsze boisko do gry w teqball

Fot. MZUK

W Gliwicach powstało pierwsze boisko do gry w teqball

Opublikowane: 06.10.2023 / Sekcja: Miasto  Rozrywka  Sport 

Z wyjątkowego, bo pierwszego w naszym mieście boiska do gry w teqball można już skorzystać na skwerze 700-lecia u zbiegu ulic Dolnej i Pocztowej w Ligocie Zabrskiej. Warta ponad 190 tys. zł inwestycja została zrealizowana przez miasto w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

Teqball to stosunkowo nowa dyscyplina sportu będąca połączeniem tenisa stołowego z piłką nożną. Polega ona na odbijaniu piłki nogami, głową lub inną częścią ciała w taki sposób, aby trafiła ona w połowę specjalnie wyprofilowanego (wypukłego) stołu znajdującą się po stronie przeciwnika. W rozgrywce mogą rywalizować dwaj zawodnicy lub dwie zawodniczki, albo dwa zespoły (po dwie osoby: debel lub mikst).

Nowe boisko do treningu tej dyscypliny sportu powstało na skwerze 700-lecia w Ligocie Zabrskiej. Na terenie uporządkowanego i wygrodzonego obiektu stanął specjalny stół do gry, a tuż za ogrodzeniem pojawiła się tablica zawierająca zasady korzystania z atrakcji. Zamontowano także latarnie solarno-wiatrowe. Nasadzone zostały również nowe krzewy ozdobne (hortensje bukietowe), drzewa (grusze, lipy, klony i śliwy), byliny oraz trawy ozdobne. (ml/MZUK)

Boisko do teqballa w Ligocie Zabrskiej Regulamin obiektu