Aktualności | Tauron GTK. Słabiej w Zielonej Górze

Tauron GTK. Słabiej w Zielonej Górze

Opublikowane: 17.03.2023 / Sekcja: Miasto  Sport

W pierwszej połowie meczu rozgrywanego na wyjeździe (16 marca) Tauron GTK rywalizował z Eneą Zastal BC zespołowo i mądrze w ataku. Od połowy trzeciej kwarty gliwiczanie kompletnie stanęli, dzięki czemu zielonogórzanie wygrali spotkanie 100:89.

Goście z Gliwic rozpoczęli spotkanie prawie tak samo dobrze jak poprzedni mecz wyjazdowy rozgrywany w Gdyni. Tym razem jako pierwsi zdobyli siedem punktów po akcjach Amerykanów. Niestety, zespół Olivera Vidina potrzebował tylko chwili, by odrobić straty. Potem obie ekipy naprzemiennie wymieniały ciosy. Ostatnie punkty w pierwszej odsłonie zdobył Kutlesić, pokazując wysokie umiejętności strzeleckie (21:24).

Chwilę po wznowieniu gry na tablicy wyników ponownie pojawił się remis, a następnie przewaga gliwiczan. Liderzy zielonogórzan, czyli Kutlesić i Żołnierewicz, próbowali niwelować różnicę, ale duet Murphy – Rowland nadal był nie do zatrzymania. Po kolejnej przerwie na żądanie trenera Vidina Enea próbowała odrabiać straty, ale goście zdążyli jeszcze przeprowadzić piłkę na drugą stronę boiska, a z rogu boiska szczęśliwy rzut oddał Szlachetka (47:52).

Po przerwie Enea Zastal BC ponownie szybko się zbliżyła po dwóch akcjach pod koszem w wykonaniu Hadzibegovicia i Zecevicia, ale Tauron GTK nie pozwolił na więcej i utrzymywał przewagę. Kolejna seria zielonogórzan zakończyła się już dla nich sukcesem. Dzięki rzutom wolnym gliwiczanie zredukowali straty do dwóch punktów, ale końcówka tej kwarty należała zdecydowanie do gospodarzy. Kutlesić z Żołnierewiczem spowodowali, że ich zespół po 30 min gry prowadził różnicą sześciu punktów (79:73).

Dramat Tauron GTK rozegrał się w pierwszych minutach czwartej kwarty. Enea Zastal BC zaczęła zdobywać kolejne punkty za sprawą rezerwowych Wójcika i Brewtona. Goście próbowali jeszcze wrócić do gry. Zza łuku trafił Put, a z bliższej odległości Rowland, ale zwycięstwo zielonogórzan przypieczętował Zecević. W końcowych fragmentach mało już było skutecznych akcji, a większość punktów zdobyto z rzutów wolnych. Ostatecznie zielonogórzanie wygrali 100:89.

Za tydzień Tauron GTK zagra u siebie z Rawlplug Sokołem Łańcut.