Aktualności | Tak świętowaliśmy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Tak świętowaliśmy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Fot. M. Buksa/ZD

Tak świętowaliśmy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Opublikowane: 07.12.2023 / Sekcja: Miasto  Rozrywka  Zdrowie 

Akceptacja, tolerancja i równouprawnienie – to wartości przyświecające corocznym gliwickim obchodom Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. We wtorek, 5 grudnia, spotkaliśmy się na Scenie Bojków. Był kiermasz rękodzieła, występy artystyczne osób z niepełnosprawnościami i konsultacje z pracownikami gliwickiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Nie zabrakło również gwiazdy imprezy – Rafała Brzozowskiego.

Tegoroczna edycja imprezy integracyjnej organizowanej przez Miasto Gliwice i Centrum Kultury Victoria z okazji przypadającego 3 grudnia Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami odbyła się we wtorek, 5 grudnia, na Scenie Bojków przy ul. Parkowej 5. Celem wydarzenia, skierowanego przede wszystkim do osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin oraz opiekunów, ale także do zainteresowanych mieszkańców, było przypomnienie o prawie osób z niepełnosprawnością do równego uczestnictwa we wszystkich sferach życia społecznego. 

Na gości imprezy czekał kiermasz rękodzieła autorstwa osób z niepełnosprawnościami oraz punkt konsultacyjny Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach, którego pracownicy odpowiadali na pytania dotyczące nowych zasad udzielania świadczenia pielęgnacyjnego. W części artystycznej na scenie wystąpili uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” w Gliwicach. Muzyczną gwiazdą spotkania był Rafał Brzozowski, który zaprezentował program „Jaka to melodia”. Po koncercie muzyk spotkał się również z fanami, by zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia i rozdać autografy.

Uroczystość była także okazją do uhonorowania przez prezydenta Gliwic Adama Neumanna osób zaangażowanych w działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami w naszym mieście. (ml)

Pani z niepełnosprawnością wykonująca piosenkę Pani z niepełnosprawnością wykonująca piosenkę Publiczność Rafał Brzozowski stojący na scenie