SuperLATO z Biblioteką!

Dodano: 17.08.2021 / Sekcja:
baner

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza na przedostatni weekend wrażeń w ramach Summer Arena.

W sobotę 21 sierpnia, od godz. 15 do 18.00, na małej scenie, razem z Utgard Gliwice, dzieci wezmą udział w Akademii Małego Woja - zobaczą prawdziwy pokaz wojowników i spróbują swoich sił w walce (oczywiście bezpieczną i przystosowaną bronią).
 
W niedzielę 22 sierpnia o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Jarosław Kret - dziennikarzem telewizyjnym i fotoreporterem, autorem licznych reportaży i filmów dokumentalnych o tematyce podróżniczej.
 
W części kreatywnej FUNZONE: zbudujecie modele z klocków Classic oraz Technics i wprowadzicie swoje modele w ruch za pomocą baterii i silników LEGO. Na plastrach drewna wymalujecie wspaniałe wzory, a razem z Utgard Gliwice wykonacie tkane zakładki do książek, poznacie sztukę pisania run oraz dowiecie się o mitologii nordyckiej i znaczeniu znaków runicznych. Stowarzyszenie GTW Gliwice zaprosi na zdrowe i kolorowe animacje ze Stacja Artystyczna RYNEK, a na pamiątkę dobrej zabawy ozdobicie się brokatowym tatuażem!
 W części edukacyjnej EDUZONE: konstrukcje i wyścigi robotów, budowle z lego i żonglowanie!
 
Na stoisku Biblioteki czekać będą ciekawe quizy i zabawy literackie z nagrodami, ciekawe książki dla małych i dużych oraz nasi wspaniali Bibliotekarze.
 
W sobotę, na swoje stanowisko informacyjne dotyczące rodzicielstwa zastępczego zaprasza również Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Gliwicach.
 
Do tego oczywiście strefa chill z wygodnymi leżaczkami oraz kącik malucha i strefa gier i zabaw: szachy, chińczyk, twister, puzzle i klocki xxl!
 
Do stref FUNZONE i EDUZONE zapraszamy w godz. 15.00-19.00.  Wszystkie atrakcje są bezpłatne i przygotowane zostały przez Miejską Bibliotekę Publiczna w Gliwicach w ramach wydarzenia Summer Arena. (MBP w Gliwicach)
 
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking