Stawiamy na rower!

Dodano: 04.10.2017 / Sekcja:
Etisoft

Fot. materiały Etisoft

Gliwicka Rada Rowerowa przyznała firmie Etisoft główną nagrodę w konkursie „Firma Przyjazna Rowerzystom” honorującym firmy, które promują jazdę na rowerze i motywują swoich pracowników, by wybierali ten środek transportu. Konkurs objęli patronatem prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz i starosta gliwicki Waldemar Dombek.

Do pierwszej edycji konkursu zgłoszono dziesięć firm. Z ośmiu poddanych weryfikacji wybrano Etisoft, jako firmę najbardziej przyjazną rowerzystom.

Zwyciężył Etisoft, ponieważ promuje rower jako środek transportu, stwarza możliwość bezpiecznego przechowania,  ma stojaki, zadaszony i monitorowany parking, garaż. Poza tym pracownicy mogą korzystać z prysznica, szatni i mają możliwość naprawy roweru. Dodatkowo firma wspiera rowerzystów i zachęca do jazdy rowerem, oferując pracownikom kartę Multisport powiązaną z systemem rowerów miejskich oraz organizując imprezy rowerowe, wyjazdy integracyjne, zawody sportowe i sponsorując wydarzenia w tym zakresie – wylicza Ewa Lutogniewska z Gliwickiej Rady Rowerowej.

Gliwicka firma Etisoft, producent nowoczesnych oznaczeń przemysłowych i systemów Auto ID zatrudnia ponad 300 pracowników. Wśród zachęt motywujących do ekologicznej jazdy znalazły się m.in. bezpieczne, zadaszone oraz monitorowane miejsca w których można zostawić rower. Ciekawostką są wyjazdy integracyjne, na które część pracowników dociera na rowerach. Ponadto firma rozdaje pracownikom gadżety sportowe, np. koszulki czy odblaski, wspiera też osoby startujące w zawodach sportowych oraz firmową drużynę sportową Etisoft Bike Team.

Cieszymy się z wyróżnienia, ponieważ stawiamy na rower. Dodajmy, że w tym roku w 200-kilometrową trasę do Zakopanego na rowerowy wyjazd integracyjny wyruszyło 70 pracowników. W zeszłym roku do Wisły dojechało w barwach Etisoftu 60 osób – mówią Dariusz Kleina i  Dariusz Kawecki, trzon Etisoft Bike Team.

Gliwice to miasto przyjazne rowerzystom. Wytyczane są kolejne trasy rowerowe – mamy ich około 100 km. Obecnie powstają drogi dla rowerów przy ul. Błonie (o długości około 1 km) oraz od ul. Berbeckiego do Parku Chrobrego. W przyszłym roku planuje się kontynuację robót w zakresie budowy trasy rowerowej „Centrum-Sośnica” aż do granicy z Zabrzem. Ponadto w marcu uruchomiono Gliwicki Rower Miejski, z którego korzysta obecnie już 6 837 osób. W Gliwicach organizowane są rajdy, np. EkoRajd o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice, miasto dofinansowuje też rowerowe imprezy, np. o Puchar Prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza w Kolarstwie Górskim czy Bike Atelier MTB Maraton. (mf)

Etisoft
Fot. materiały Etisoft
nagroda
Fot. materiały Gliwicka Rada Rowerowa
GRR
Etisoft

Fot. materiały Etisoft

nagroda

Fot. materiały Gliwicka Rada Rowerowa

GRR

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking