Stawiamy na rower!

Uaktualniono: 04.10.2017 / Sekcja: / drukuj / pdf
Etisoft

Fot. materiały Etisoft

Gliwicka Rada Rowerowa przyznała firmie Etisoft główną nagrodę w konkursie „Firma Przyjazna Rowerzystom” honorującym firmy, które promują jazdę na rowerze i motywują swoich pracowników, by wybierali ten środek transportu. Konkurs objęli patronatem prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz i starosta gliwicki Waldemar Dombek.

Do pierwszej edycji konkursu zgłoszono dziesięć firm. Z ośmiu poddanych weryfikacji wybrano Etisoft, jako firmę najbardziej przyjazną rowerzystom.

Zwyciężył Etisoft, ponieważ promuje rower jako środek transportu, stwarza możliwość bezpiecznego przechowania,  ma stojaki, zadaszony i monitorowany parking, garaż. Poza tym pracownicy mogą korzystać z prysznica, szatni i mają możliwość naprawy roweru. Dodatkowo firma wspiera rowerzystów i zachęca do jazdy rowerem, oferując pracownikom kartę Multisport powiązaną z systemem rowerów miejskich oraz organizując imprezy rowerowe, wyjazdy integracyjne, zawody sportowe i sponsorując wydarzenia w tym zakresie – wylicza Ewa Lutogniewska z Gliwickiej Rady Rowerowej.

Gliwicka firma Etisoft, producent nowoczesnych oznaczeń przemysłowych i systemów Auto ID zatrudnia ponad 300 pracowników. Wśród zachęt motywujących do ekologicznej jazdy znalazły się m.in. bezpieczne, zadaszone oraz monitorowane miejsca w których można zostawić rower. Ciekawostką są wyjazdy integracyjne, na które część pracowników dociera na rowerach. Ponadto firma rozdaje pracownikom gadżety sportowe, np. koszulki czy odblaski, wspiera też osoby startujące w zawodach sportowych oraz firmową drużynę sportową Etisoft Bike Team.

Cieszymy się z wyróżnienia, ponieważ stawiamy na rower. Dodajmy, że w tym roku w 200-kilometrową trasę do Zakopanego na rowerowy wyjazd integracyjny wyruszyło 70 pracowników. W zeszłym roku do Wisły dojechało w barwach Etisoftu 60 osób – mówią Dariusz Kleina i  Dariusz Kawecki, trzon Etisoft Bike Team.

Gliwice to miasto przyjazne rowerzystom. Wytyczane są kolejne trasy rowerowe – mamy ich około 100 km. Obecnie powstają drogi dla rowerów przy ul. Błonie (o długości około 1 km) oraz od ul. Berbeckiego do Parku Chrobrego. W przyszłym roku planuje się kontynuację robót w zakresie budowy trasy rowerowej „Centrum-Sośnica” aż do granicy z Zabrzem. Ponadto w marcu uruchomiono Gliwicki Rower Miejski, z którego korzysta obecnie już 6 837 osób. W Gliwicach organizowane są rajdy, np. EkoRajd o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice, miasto dofinansowuje też rowerowe imprezy, np. o Puchar Prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza w Kolarstwie Górskim czy Bike Atelier MTB Maraton. (mf)

Etisoft
Fot. materiały Etisoft
nagroda
Fot. materiały Gliwicka Rada Rowerowa
GRR

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking