Spotkanie wigilijne

Dodano: 23.12.2021 / Sekcja:
Prezydent Weber wręcza prezenty dzieciom Fot. D.Nita-Garbiec/UM Gliwice

To było wyjątkowe spotkanie wigilijne. Przy świątecznym stole zastępca prezydenta Gliwic Ewa Weber spotkała się z dziećmi z gliwickich domów dziecka  i ich wychowawcami oraz pracownikami Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny. Było świątecznie i rodzinnie.

W środę, 22 grudnia, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w Centrum 3.0 - Gliwickim Ośrodku Działań Społecznych, przy ul. Studziennej 6 przy wigilijnym stole spotkali się:  dzieci i młodzież z Domów Dziecka nr 1, 2 i 3 w Gliwicach i ich wychowawcy. W spotkaniu wzięła udział Ewa Weber, zastępca prezydenta Gliwic i Julian Jasiński, dyrektor CPZiWR w Gliwicach.

Dziękuję za zorganizowanie tego wyjątkowego spotkania. Po raz pierwszy przy wigilijnym stole spotykają się wychowankowie wszystkich trzech gliwickich domów dziecka. To czas integracji i pielęgnowania tradycji. Życzę wszystkim pełnych radości, miłości i wzajemnego zrozumienia Świąt Bożego Narodzenia – mówiła podczas spotkania Ewa Weber.

To wyjątkowe, pełne wzruszeń spotkanie było także okazją do wspólnego kolędowania, – dzieci i młodzież śpiewali kolędy i pastorałki, a prezydent Ewa Weber wręczyła podopiecznym gliwickich domów dziecka świąteczne upominki.

Takie spotkania są ważne nie tylko ze względu na podkreślenie atmosfery zbliżających się świąt, ale także w kontekście integracji dzieci i młodzieży.  Dzięki nim odnosimy się do tradycji, okazujemy sobie wsparcie, szacunek, doceniamy się nawzajem. Dzisiaj mieliśmy okazję wysłuchać wzruszających wykonań kolęd i pastorałek, podzielić się emocjami. To bardzo ważne dla każdego człowieka. Atmosfera była wspaniała – mówi Julian Jasiński, dyrektor CPZiWR w Gliwicach.
W gliwickich domach dziecka przebywa w sumie 48 dzieci w wieku od  10 roku życia  do 18 lat. (mf)

 

występ dzieci z domów dziecka
Fot. D.Nita-Garbiec/UM Gliwice
spotkanie w Centrum 3.0
Fot. D.Nita-Garbiec/UM Gliwice
Prezydent Weber i naczelnik Wydziału zdrowia wręczają prezenty
Fot. D.Nita-Garbiec/UM Gliwice
Prezydent Wener wręcza paczkę
Fot. D.Nita-Garbiec/UM Gliwice
występ dzieci z domów dziecka
spotkanie w Centrum 3.0
Prezydent Weber i naczelnik Wydziału zdrowia wręczają prezenty
Prezydent Wener wręcza paczkę

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking