Aktualności | Sportowo na "Olimpijczyku"

Sportowo na "Olimpijczyku"

Opublikowane: 23.11.2010 / Sekcja: Miasto  Sport

W minioną sobotę, 20 listopada, na krytej pływalni „Olimpijczyk” w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Śląska 11-latków w pływaniu.

Wystartowało 215 zawodników z 23 klubów działających w regionie. W klasyfikacji medalowej wygrał Gliwicki Klub Pływacki „SiKReT”, którego zawodnicy zdobyli 7 medali w konkurencjach indywidualnych i 3 krążki w wyścigach sztafetowych. Zawodnicy gliwickiego klubu – Wiktoria Bocheńska i Tymoteusz Drozd – uplasowali się również na 3 miejscach w klasyfikacji na najlepszych zawodników mistrzostw.
Natomiast w niedzielę, 21 listopada, na „Olimpijczyku” rozegrano mecz piłki wodnej w ramach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Zmierzyły się drużyny WTS Bytom i UKPW 44 Warszawa. Zwyciężyli waterpolowcy ze stolicy wygrywając pierwszy mecz – 8:7, a drugi – 5:3.
Dla wszystkich miłośników piłki wodnej mamy dobrą wiadomość. 27 listopada przy ul. Oriona odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Zmierzą się zespoły: WTS Bytom i Pałac Młodzieży Warszawa. Początek meczy – godz. 12.00 i 17.00. Z kolei na 4 grudnia zaplanowano Finał Ligi Klubów Śląskich 10-latków. Impreza rozpocznie się o godz. 9.00. (bom)