Aktualności | Siatkarki ograły Olimpię

Siatkarki ograły Olimpię

Opublikowane: 26.10.2020 / Sekcja: Miasto

W piątym meczu w tym sezonie siatkarki AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, grając we własnej hali, pokonały Olimpię Jawor 3:1. Dzięki trzem zdobytym punktom Akademiczki przesunęły się na trzecie miejsce w tabeli.

W związku z wprowadzeniem czerwonej strefy w całej Polsce, w tym również i w Gliwicach, spotkanie to rozgrywane było bez udziału publiczności. Nie przeszkodziło to jednak gliwiczankom w pierwszym secie wygrać pewnie, bo 25:15. W drugiej odsłonie Akademiczki też prowadziły, ale w końcówce dały się zaskoczyć rywalkom i przegrały tę część meczu 25:23. Na szczęście podziałało to na podopieczne Wojciecha Czapli jak przysłowiowy kubeł zimnej wody, bo w kolejnych setach już niepodzielnie rządziły na parkiecie, wygrywając w trzeciej partii do 18, a w czwartej do 15. Najwięcej  punktów dla zespołu z Gliwic zdobyła Joanna Ciesielczyk. Przyjmująca AZS-u zaliczyła aż 20 skutecznych ataków.

W najbliższy weekend z powodu dnia Wszystkich Świętych I liga będzie pauzować. Następne spotkanie gliwiczanki rozegrają 7 listopada w Szczyrku.