Aktualności | Rynek Kultury zachwycił gliwiczan!

Rynek Kultury zachwycił gliwiczan!

fot. D. Nita-Garbiec

Rynek Kultury zachwycił gliwiczan!

Opublikowane: 29.08.2023 / Sekcja: Miasto  Rozrywka  Kultura 

Tego lata gliwiczanie ponownie zakochali się w Rynku Kultury! Cotygodniowe spotkania gromadziły wielu miłośników sztuki, dobrej zabawy i relaksu na alei Przyjaźni i w Ruinach Teatru Victoria. Piątkowe wieczory #Blisko kultury rozpoczynały się w tej niezwykłej przestrzeni o godz. 19.00, gdy otwierał się letni taras Ruin z barem i częścią gastronomiczną, o godz. 20.00 natomiast ruszała część artystyczna w Ruinach Teatru. 

W lipcu melomani mogli zanurzyć się w dźwiękach muzyki w niezwykłym anturażu Ruin Teatru: pierwszą okazją do tego były latynoskie rytmy, które rozkręciły cykliczną imprezę i zaczarowały miasto w najlepszym możliwym wykonaniu! Następnie Bogusław Ziębowicz zahipnotyzował chętnych utworami zespołu Dead Can Dance, a później afrykańskie rytmy połączone z jazzem i funkiem uwolniły kreatywność gliwiczan, którzy chętnie tworzyli własną muzykę bębnami Djembe.

Rynek Kultury to wydarzenie różnorodne, kolorowe i zachwycające wielością odmian! Publiczność oczarował znany krytyk filmowy Tomasz Raczek i poemat muzyczny „PROGROM” Alex Freiheit & Wacława Zimpela.  Podczas tegorocznych wakacji  odbyliśmy także  poetycką podróż po mieście i w przepięknej przestrzeni ruin spotkaliśmy się z komedią, która bawiła gliwiczan w każdym wieku!

Z Rynkiem Kultury 2023 pożegnaliśmy się w wielkim stylu! Akrobacje, taniec, neonowy bodypainting, piękne kostiumy, mnogość rekwizytów i  iście  baśniowa sceneria – tak zaprezentował się w ostatni piątek sierpnia Teatr Tańca Dyemotion.

Niezwykle różnorodnie dobrane propozycje przedstawione przez organizatora wydarzenia – Centrum Kultury Victoria w Gliwicach  przeniosły  uczestników w prawdziwie magiczny wymiar, większość spotkań kończyło się owacjami na stojąco! I choć to już koniec piątków #BLISKO kultury, relaksu i sztuki zamkniętych w Rynku Kultury, wciąż czeka nas wiele jesiennych spotkań i kulturalnych wrażeń! Wszystkie wydarzenia są publikowane w aplikacji [GAMA] i na gama.gliwice.eu.
 

Tomasz Raczek na Rynku Kultury Rynek Kultury, al. Przyjaźni Ruiny Teatru, al. Przyjaźni Rynek Kultury Juanky Leon Juanky Leon Rynek Kultury Warsztaty bębniarskie