Rusza przebudowa wiaduktu - zmiana rozkładów jazdy

Dodano: 04.11.2021 / Sekcja:
autobus Fot. Materiały ZTM Gliwice

W związku z przebudową wiaduktu w Zabrzu, w piątek, 5 listopada tymczasowo zmieni się trasa linii autobusowych nr: 32, 32N i 932.
Linie w kierunku centrum Zabrza, po obsłudze przystanku „Sośnica Zespół Szkół” kursować będą ulicami: Sikorskiego, DTŚ, rondo Sybiraków, de Gaulle’a, Roosevelta, gdzie zawracać będą na rondzie i powracać do ul. de Gaulle’a, następnie ul. Goethego kierowane będą do przystanku „Zabrze Goethego”. W przeciwnym kierunku trasa prowadzona będą analogicznie.

Stanowiska przystanku „Zabrze Osiedle Wyzwolenia 01 i 02”, zostaną wyłączone z obsługi ww. linii. W zamian linie obsługiwać będą przystanki: „Zabrze Rondo Sybiraków 01 i 02” oraz „Zabrze de Gaulle’a Ślęczka 01 i 02”.

Kursy linii nr 32 prowadzone obecnie z Zabrza do przystanku „Gliwice Dworzec PKP 01” zostaną skrócone do stanowiska przystanku „Gliwice Plac Piastów 04”. Postoje techniczne tych kursów realizowane będą w rejonie placu postojowego przed Dworcem PKP.
Tymczasowo zmieni się trasa przejazdu linii 932 w rejonie Kopernika. Autobusy tej linii, po obsłudze stanowiska przystanku „Gliwice Świętojańska 01” kursować będą ulicami Toszecką oraz Oriona, do stanowiska przystanku końcowego „Osiedle Kopernika Pęta 01”.

W przeciwnym kierunku, po obsłudze przystanku „Osiedle Kopernika Pętla” autobusy kursować będą ulicami: Oriona i Toszecką do włączenia na stałą trasę przejazdu na stanowisku przystanku „Osiedle Kopernika Myśliwska 02”. Z obsługi linii wyłączone zostaną stanowiska przystanków: „Osiedle Kopernika Myśliwska 04”, „Osiedle Kopernika Dworzec Międzynarodowy n/ż 01 i 02”, „Osiedle Kopernika Ogródki Działkowe n/ż 01 i 02”, „Osiedle Kopernika Andromedy 01 i 02”, „Osiedle Kopernika Perseusza 01 i 02”, „Osiedle Kopernika Kąpielisko 01 i 02”, „Osiedle Kopernika Saturna 01 i 02”. W zamian do obsługi linii włączone zostaną stanowiska przystanków: „Osiedle Kopernika 01 i 02” oraz „Osiedle Kopernika Myśliwska 01”.

Dodatkowo wprowadzona została tymczasowa zmiana lokalizacji przystanków „Ligota Zabrska Giełda [nż]” dla linii autobusowych nr:
32, 32N, 702 i 932:

  • stanowisko nr 1 (kierunek Sośnica) względem stałej lokalizacji zostanie przesunięte o około 350 metrów w kierunku Ronda Górników,
  • stanowisko nr 2 (kierunek Centrum) względem stałej lokalizacji zostanie przesunięte o około 180 metrów w kierunku dzielnicy Sośnica

(Źródło: ZTM)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking