Rowery dla Gliwic

Dodano: 16.06.2016 / Sekcja: / drukuj / pdf
rowery

Fot. W. Baran

Miasto Gliwice ogłosiło przetarg nieograniczony na organizację, zarządzanie i eksploatację systemu miejskich wypożyczalni rowerów: Gliwicki Rower Miejski.

Rower to zdrowy, ekologiczny i ekonomiczny sposób poruszania się. To również doskonała alternatywa dla samochodów – unikamy korków, opłat za parkowanie i nie zanieczyszczamy powietrza spalinami. Dlatego w naszym mieście powstanie system stacji rowerowych.

Będą one funkcjonowały w sezonie rowerowym - od 1 marca do 30 listopada, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.  Na każdej z 10 stacji, wyposażonych w terminal z panelem informacyjnym i sterującym, będzie 15 stojaków i 10 miejskich rowerów w barwach miasta. Oznacza to, że w mieście pojawi się w sumie 150 stojaków rowerowych i 100 rowerów. Funkcjonowanie systemu będzie uzupełniała strona internetowa na której będzie można się zarejestrować, sprawdzić dostępność rowerów i miejsc postojowych na poszczególnych stacjach. Pojawią się też informacje dotyczące systemu, m.in. mapa z zaznaczonymi stacjami.

Ogólna charakterystyka systemu Gliwicki Rower Miejski dostępna jest TUTAJ.

Oferty na organizację i zarządzanie systemu można składać do 21 lipca do godz. 9.00 w sekretariacie Wydziału Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Gliwicach przy ul. Zwycięstwa 21 (III piętro, pokój 363). Otwarcie kopert odbędzie się 21 lipca o godz. 10.00 w sali 146 (I piętro). Szczegóły dotyczące przetargu dostępne są w BIP na stronie www.bip.gliwice.eu. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking