Aktualności | Rower to nie jest dobre miejsce do reklamowania piwa

Rower to nie jest dobre miejsce do reklamowania piwa

fot. M. Baranowski/UM Gliwice

Rower to nie jest dobre miejsce do reklamowania piwa

Opublikowane: 10.07.2024 / Sekcja: Miasto  Życie i styl 

Reklama piwa na rowerach metropolitalnych? W tej sprawie do prezydent Gliwic zwrócili się zaniepokojeni mieszkańcy. – Nie godzę się na to, tym bardziej, że organizacja Metroroweru przez Górnośląsko-Zagłębiowską  Metropolię finansowana jest z pieniędzy publicznych, w tym z budżetu Gliwic – mówi Katarzyna Kuczyńska-Budka.

Już wczoraj prezydent rozmawiała z przewodniczącym zarządu GZM Kazimierzem Karolczakiem i wysłała oficjalny sprzeciw wobec umieszczania tego typu reklam na metropolitalnych rowerach. 

– Zgodnie z umową z firmą Nextbike wykluczona jest reklama alkoholi – napisał na Facebooku Kazimierz Karolczak.

– I co ważne, informacji o zawartości alkoholu, wizerunku butelki jednoznacznie nawiązującej do piwa, nie przykryje drobniutki, ledwo widoczny napis informujący, że to piwo 0%. Mam nadzieję, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie użytkowników rowerów, w tym dzieci, prawne kruczki reklamodawców nie wezmą góry nad zdrowym rozsądkiem i troską o bezpieczeństwo rowerzystów – dodaje prezydent Gliwic. 

Promowanie piwa w takim miejscu może mieć negatywny wpływ na młode osoby, które są bardziej podatne na sugestie marketingowe. Alkohol nie może być postrzegany jako integralna część codziennego życia i imprezowania, a tym bardziej nie powinna towarzyszyć korzystaniu z rowerów! Nadmierne spożycie alkoholu jest związane z wieloma problemami społecznymi, takimi jak przemoc domowa, przestępczość i wypadki drogowe. (UM)