Aktualności | Przesunięcie otwarcia żłobków, przedszkoli i opieki w szkołach podstawowych

Przesunięcie otwarcia żłobków, przedszkoli i opieki w szkołach podstawowych

Przesunięcie otwarcia żłobków, przedszkoli i opieki w szkołach podstawowych

Opublikowane: 21.05.2020 / Sekcja: Miasto 

W związku ze zwiększoną liczbą zachorowań w naszym mieście gliwicki sanepid zwrócił się do Urzędu Miejskiego z wnioskiem o wstrzymanie się z otwarciem placówek oświatowych. Zgodnie z zaleceniami inspekcji sanitarnej wstrzymujemy otwarcie publicznych żłobków, przedszkoli i opieki wczesnoszkolnej w szkołach podstawowych. Placówki te zostaną otwarte najwcześniej 1 czerwca.

Publiczne placówki opiekuńcze w Gliwicach miały zostać otwarte  25 maja. Przygotowania do uruchomienia pracy żłobków i przedszkoli oraz wznowienie opieki wczesnoszkolnej  z zachowaniem zaostrzonych wymogów sanitarnych zostały ukończone. Niestety zbiegły się one w czasie ze znaczącym wzrostem zachorowań w naszym mieście.

Bezpieczeństwo dzieci, ich rodzin oraz pracowników placówek jest absolutnym priorytetem. Miasto Gliwice, podobnie jak wiele innych samorządów domaga się przeprowadzenia testów dla pracowników żłobków i przedszkoli. Skierowano w tej sprawie pismo do Wojewody Śląskiego.

Placówki są przygotowane organizacyjnie na przyjęcie dzieci. Decyzja o ich otwarciu będzie uzależniona od rozwoju sytuacji zdrowotnej w mieście.