Aktualności | Pracodawco! Zostań Lodołamaczem!

Pracodawco! Zostań Lodołamaczem!

Pracodawco! Zostań Lodołamaczem!

Opublikowane: 11.06.2019 / Sekcja: Miasto 

Jeszcze przez 2 miesiące firmy wrażliwe społecznie mogą zgłaszać swój udział w 14. edycji ogólnopolskiego konkursu „Lodołamacze 2019” organizowanego przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Celem konkursu jest promowanie idei likwidacji barier w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością oraz wspieranie ich aktywizacji.

Istotą konkursu jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja takich osób i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, zachęta do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk. Pragniemy, by idea konkursu zainteresowała również tych pracodawców, którzy z problematyką zatrudniania osób niepełnoprawnych jeszcze się nie zetknęli, by poprzez wymianę doświadczeń mogli się przekonać, że osoby z niepełnosprawnością są wspaniałymi pracownikami zaangażowanymi w sprawy firmy” – podkreślają organizatorzy „Lodołamaczów”.

Firmy mogą zgłaszać się w kategoriach:

  •    Zatrudnienie Chronione
  •     Otwarty Rynek Pracy
  •     Instytucja
  •     Przyjazna Przestrzeń
  •     Zdrowa Firma
  •     Dziennikarz bez Barier

Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie http://www.lodolamacze.info.pl

Warto dodać, że w minionym roku w  „Lodołamaczach” uczestniczyły 294 firmy, a we wszystkich dotychczasowych jego edycjach 4500 firm. Tegoroczna edycja konkursu objęta jest honorowym patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser-Dudy.