Aktualności | Pomysłowe wakacje w teatrze

Pomysłowe wakacje w teatrze

Fot. Marcin Partyka/TM w Gliwicach

Pomysłowe wakacje w teatrze

Opublikowane: 13.06.2024 / Sekcja: Miasto  Kultura 

W wakacje na nudę nie ma czasu, dlatego Teatr Miejski w Gliwicach ma dla najmłodszych dwie superciekawe propozycje. Warsztaty teatralne pod okiem eksperta i plenerowy spektakl „Mamy Mu” to gwarancja doskonałej zabawy dla młodych miłośników teatralnej sceny!

W pierwszych dwóch tygodniach lipca odbędą się warsztaty, podczas których dzieci stworzą własny spektakl. Zajęcia – podzielone na dwa turnusy – poprowadzi teatrolog Hubert Michalak.

  • 1–5 lipca | „Najfajniejsze Gliwice na świecie | Warsztaty dla dzieci w wieku 7–10 lat
  • 8–12 lipca | „(nie) lubię” |  Warsztaty dla dzieci w wieku 11–14 lat

Zajęcia dla obu grup odbędą się na Dużej Scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach w godz. 10.00–14.00. Koszt: 120zł/os. za tydzień. Obowiązują zapisy: edukacja@teatr.gliwice.pl.

A to nie koniec wakacyjnych teatralnych atrakcji – dla młodych widzów teatr przygotował także specjalne pokazy spektaklu „Mama Mu”. Przedstawienie o zwariowanej krowie i jej przyjacielu Panu Wronie będzie można zobaczyć 6 i 7 lipca, 10, 11, 24, 25 i 31 sierpnia oraz 1 września o godz. 16.00 na plenerowej scenie gliwickiego teatru.

Na spektakl obowiązują bezpłatne wejściówki, które do 28 czerwca można odebrać w kasie Teatru Miejskiego (ul. Dolnych Wałów 3) i w Biurze Obsługi Widzów (ul. Nowy Świat 55–57). Od 1 do 31 lipca wejściówki będą rozdawane w kasie Muzeum w Gliwicach (ul. Dolnych Wałów 8A), a przez cały sierpień ponownie w kasie teatru. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji znajdziecie na teatr.gliwice.pl. (bb)

Aktorzy na scenie Aktorka na scenie w przebraniu krowy