Aktualności | Pokonaj w sobie lenia

Pokonaj w sobie lenia

Pokonaj w sobie lenia

Opublikowane: 27.05.2022 / Sekcja: Miasto 

Trwa 9. Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa, czyli cykl sportowych imprez promujących zdrowy tryb życia i zachęcających do aktywności fizycznej. Najbliższy bieg odbędzie się 28 maja.

Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa od lat cieszy się rosnącym zainteresowaniem, co oznacza że gliwiczanie są zainteresowani aktywnym i zdrowym stylem życia oraz pozytywną rywalizacją. To wyjątkowe wydarzenie, do którego każdy może dołączyć nawet tuż przed sygnałem startu (po dokonaniu opłaty wpisowej).

Chcemy w przyjaznej atmosferze i na sportowo spędzić czas wśród znajomych, wziąć udział w integracji lokalnej społeczności, pokazać, że bieganie zbliża ludzi. Tutaj nie ma wielkich nagród pieniężnych, z udziałem w Prowokacji nie wiąże się też żaden większy splendor. Dla nas to po prostu święto biegania i sposób na utrzymanie formy przez cały rok – zachęcają do udziału organizatorzy.

Najbliższy bieg Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej odbędzie się 28 maja w parku przy ul. Chorzowskiej. Start zaplanowano na polanie od strony stadionu GKS Piast. Będzie można sprawdzić się w konkurencji nordic walking i biegach na dystansach od 1/10 maratonu do półmaratonu, a także w e-Prowokacji, czyli konkurencji wirtualnej.

Kolejne biegi zaplanowano na: 25 czerwca, 30 lipca, 20 sierpnia, 24 września, 22 października, 26 listopada i 10 grudnia.
Organizatorem Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej jest Amatorski Klub Miłośników Biegania „Pędziwiatr” Gliwice działający przy Stowarzyszeniu Rozwoju Czechowic w Gliwicach. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.gppb.eu. (mf)