Aktualności | Po raz 32. zagramy z WOŚP

Po raz 32. zagramy z WOŚP

Mat. graf. organizatora

Po raz 32. zagramy z WOŚP

Opublikowane: 24.01.2024 / Sekcja: Miasto  Rozrywka  Zdrowie 

Rozgrzewające koncerty, m.in. gwiazdy wieczoru – zespołu Róże Europy, przeplatane wyjątkowymi licytacjami, samochody terenowe i kultowe „maluchy”, symulatory pojazdów, miniaturowe koniki Appaloosa, konkursy, zabawy, stoiska gastronomiczne i wiele innych atrakcji czekać będzie na uczestników 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w niedzielę, 28 stycznia, zagości na gliwickim Rynku i po raz pierwszy także w „Łabędziu”. W tym roku będziemy kwestować pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Bądźcie z nami i wspólnie pobijmy ubiegłoroczny rekord kwesty!

Gliwicki finał WOŚP na rzecz zakupu sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych organizowany przez sztab #335 Stowarzyszenia GTW we współpracy z Hufcem ZHP Ziemi Gliwickiej wystartuje na Rynku już o godz. 12.00. Z tej okazji na ulicach naszego miasta będzie można spotkać kilkuset kwestujących wolontariuszy – wśród nich aż 200 z samego sztabu #335, który w ubiegłym roku zebrał na rzecz WOŚP rekordowe 321862,44 zł.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to niezwykła inicjatywa, którą od wielu lat wspieram i której kibicuję. Uważam, że działalność fundacji jest nie do przecenienia, a poza tym najważniejszym aspektem, jakim jest systematyczne przekazywanie placówkom medycznym sprzętu ratującego życie tysięcy ludzi, ma też inny, niezwykle istotny wymiar: jest symbolem jedności społecznej, połączenia sił wszystkich środowisk w imię wspólnego dobra . Dlatego podczas najbliższego 32. finału WOŚP z przyjemnością będę kwestował na ulicach naszego miasta. Myślę, że będzie to wspaniała okazja do rozmowy, ale przede wszystkim wsparcia orkiestry, która nieprzerwanie od 32 lat gra dla nas wszystkich – ponad podziałami – mówi Mariusz Śpiewok, zastępca prezydenta Gliwic.

Na odwiedzających Rynek czekać będą: stoiska organizacji pozarządowych, strefa gastronomiczna z łakociami i ciepłymi napojami, konkursy i zabawy, szkolenie z pierwszej pomocy, pokaz tresury psów, spacery z miniaturowymi konikami Appaloosa, WOŚP-owa ścianka zdjęciowa, symulatory pojazdów, samochody terenowe oraz kultowe Fiaty 126P – „maluchy”, które będzie można obejrzeć zarówno z zewnątrz, jak i w środku.

Część muzyczna finału rozpocznie się o godz. 16.00. Na dużej scenie wystąpią lokalni wykonawcy: Jest Jechane (hip-hop), Studio Aktorskie działające przy Teatrze Wit-Wit (pop) oraz zwycięzca gliwickiego Portu Rocka – Tojad (rock). Gwiazdą wieczoru będzie zespół Róże Europy. Pomiędzy koncertami – również na dużej scenie – odbywać się będą licytacje wyjątkowych przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Już teraz można licytować online m.in. obrazy, wejściówki, „Bilet do kultury” od Centrum Kultury Victoria, domówkę z duetem „Prywaciarze” czy przekazany przez jedną z gliwickich firm dom modułowy.

Wspólne kwestowanie o godz. 20.00 zakończy tradycyjne światełko do nieba, które rozbłyśnie ze sceny w formie pokazu laserowego.

WOŚP po raz pierwszy także w „Łabędziu”

Również w niedzielę, 28 stycznia, w godz. 12.00–16.00 w Centrum Sportowo-Kulturalnym „Łabędź” przy ul. Partyzantów 25 w Łabędach zagra 32. finał WOŚP organizowany przez łabędzki sztab 7602. W sali koncertowej wystąpią: Skorup (ZiombelKru), SEKCJA02 (Eksperyment LOFI), The Tree, Jest Jechane i Orkiestra Dęta Huty Łabędy. W programie także: występy taneczne i muzyczne dzieci, pokazy Mażoretek Agnes Gliwice, pokazy sztuk walki, animacje plastyczne dla najmłodszych, pokazy ratownictwa medycznego i wóz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Gliwice-Łabędy, żołnierze 6. Batalionu Powietrznodesantowego, strefa gastronomiczna i dmuchaniec.

Oprócz zbiorki do puszek, pomiędzy koncertami prowadzone będą aukcje, podczas których będzie można wylicytować m.in. rękawice bokserskie z autografami Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka i Alberta Sosnowskiego, koszulkę z autografami zawodników Gliwickiego Towarzystwa Koszykówki, przejażdżkę samochodem Porsche 911, instrumenty muzyczne, pakiety zajęć sportowych i artystycznych, jazdy konne w łabędzkim klubie jeździeckim „Fart” oraz bilety na spektakle do Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Turniej Futsalu na rzecz WOŚP

Tradycyjnie, przed głównym finałem rozegrany zostanie Turniej Futsalu na rzecz WOŚP o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Gliwice Marka Pszonaka organizowany przez GTW Piastunki Gliwice. W piątek, 26 stycznia, w godz. 17.00–21.00, w hali przy ul. Kozielskiej 1 mecze piłki nożnej rozegrają zespoły dziewcząt KKS Górnik Zabrze, Concordia Knurów, GKS Jastrzębie, UKS Ruch Chorzów oraz gospodynie – GTW Piastunki Gliwice. Imprezę zakończy pokazowy mecz z udziałem gości oraz rodziców, po którym zastępca prezydenta Gliwic Mariusz Śpiewok wręczy drużynom nagrody oraz wyróżnienia.

Więcej informacji na temat 32. finału WOŚP, którego głównym partnerem jest Miasto Gliwice znajdziecie na stronie www.gtwgliwice.pl/32-final-wosp-w-gliwicach. Aby być na bieżąco, warto śledzić również strony wydarzeń na Facebooku: www.facebook.com/events/667071835630751/ (Rynek) i www.facebook.com/events/242542645540789/242542655540788?ref=newsfeed (CSK „Łabędź”). (ml/GTW/CSK „Łabędź”)

Baner promujący 32. finał WOŚP w "Łabędziu" Plakat promujący Turniej Futsalu na rzecz WOŚP Zespół Róże Europy