Aktualności | Piknik rodzinny na łące igrowej

Piknik rodzinny na łące igrowej

Piknik rodzinny na łące igrowej

Opublikowane: 23.05.2023 / Sekcja: Miasto 

Piknik z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego to doskonała okazja, by spędzić czas na świeżym powietrzu, a przy okazji uczcić 33. rocznicę pierwszych wyborów samorządowych. Miasto Gliwice zaprasza do wspólnego świętowania 28 maja. Na uczestników czekają rozmaite atrakcje, m.in. warsztaty plastyczne i interaktywny rodzinny quiz!

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. To właśnie tego dnia w 1990 r. odbyły się pierwsze po II wojnie światowej w pełni wolne wybory samorządowe. W Gliwicach zaplanowano z tej okazji rodzinny piknik, który odbędzie się na łące igrowej przy parku Chrobrego 28 maja (niedziela) w godzinach 13.00–18.00. 

Nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin. Przewidziano między innymi warsztaty plastyczne, podczas których będzie można przygotować witraż przedstawiający Gliwice, ozdobić drewnianą mapę Polski, wykonać herb miasta z playmais czy stworzyć gliwicką przypinkę. Będzie można także potańczyć, na przykład belgijkę – planowane są zajęcia z instruktorami tańca. Na miłośników aktywności w terenie będą czekać zajęcia survivalowe „Przetrwaj w gliwickiej dżungli” (początek o godz. 16.00 na łące igrowej), a także gra „Tajemnicza mapa gliwickiego skarbu”, podczas której uczestnicy otrzymają mapę z zaznaczonymi punktami, które trzeba będzie odnaleźć na terenie parku Chrobrego. 

Atrakcją pikniku będzie również interaktywny quiz wiedzy o Gliwicach i samorządzie terytorialnym, w którym udział mogą wziąć całe rodziny lub grupy znajomych. Ważne, by w skład każdej ekipy, która powinna liczyć od 2 do 6 osób, wchodziła co najmniej jedna osoba dorosła i jedna poniżej 18. roku życia. Zasady są proste – każda drużyna zostanie wyposażona w tablet, za pomocą którego pozna pytania i udzieli odpowiedzi. Bieżące wyniki rywalizacji będą prezentowane na dużym ekranie. Czas trwania quizu to ok. 45 minut. Przeprowadzone zostaną dwie tury – o 14.00 i 16.00. Jak się zapisać? Za pośrednictwem strony internetowej gryrodzinne.gliwice.eu lub na miejscu w dniu imprezy, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Na trzy najlepsze zespoły w każdej z dwóch tur czekać będą nagrody!

Zapowiada się ciekawa impreza – warto w ten sposób zaplanować najbliższą niedzielę.

Plakat promujący wydarzenie