Pierwsza w Europie, druga na świecie!

Uaktualniono: 25.10.2019 / Sekcja: / pdf
baner

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. (KSSE) po raz kolejny została uznana przez jury prestiżowego rankingu FDI Business Financial Times 2019 za najlepszą w Europie i drugą na świecie.

Międzynarodowe jury wyróżniło KSSE, nie tylko za nowe inwestycje, działalność na rzecz tworzenia nowych miejsc pracy i pozyskiwania kadr, ale również za transfer technologii oraz prace nad rozwojem przemysłu 4.0.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna zajmuje powierzchnię 2749 ha na terenie województwa śląskiego, opolskiego i małopolskiego, w tym 389,4 ha w Gliwicach. Skupia obecnie ponad 400 firm, które zainwestują łącznie niemal 36 mld zł i utworzą ponad 80 tys. miejsc pracy, w tym ponad 20 tys. w samej tylko Podstrefie Gliwickiej KSSE.

 – Od lat Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem w pozyskiwaniu BIZ w Polsce. W ostatnim czasie przyciągamy do Polskiej Strefy Inwestycji coraz więcej nowych projektów, w których przeważają małe i średnie firmy. Stawiamy na rozwój przedsiębiorczości, co potwierdzają nasze wyniki. Od początku 2019 roku pozyskaliśmy już 32 inwestycje warte blisko 2,3 mld zł – podkreśla prezes KSSE dr Janusz Michałek. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking