Październik na różowo

Dodano: 15.10.2021 / Sekcja:
grafika

15 października obchodzimy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Aby zwrócić uwagę społeczeństwa na ten istotny problem i zachęcić do systematycznych badań, które mogą uratować życie, październik ogłoszono „Miesiącem Świadomości Raka Piersi”. Gliwice przyłączyły się do tej ważnej akcji – w każdy weekend października Radiostacja i Palmiarnia Miejska są podświetlone na różowo.  

Profilaktyka i systematyczne badanie piersi mają kluczowe znaczenie – rak piersi jest w zdecydowanej większości przypadków całkowicie wyleczalny, pod warunkiem jego wczesnego wykrycia. Jednocześnie to najczęściej występujący nowotwór wśród kobiet i najczęstsza przyczyna śmierci. Dlatego warto i TRZEBA regularnie się badać. Konieczne jest też zwiększenie świadomości w tej kwestii – nadal niewiele kobiet wie, jak istotna jest profilaktyka i szybkie działanie.
15 października obchodzimy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi
Gliwice włączyły się w obchody miesiąca profilaktyki raka piersi. Jak co roku w geście solidarności z chorymi kobietami gliwicka Radiostacja rozbłyska po zmierzchu różowym światłem, a Palmiarnia Miejska w październikowe soboty i niedziele jest podświetlona na różowo. Dbajmy o swoje zdrowie nie tylko w październiku, ale przez cały rok! (mf)

 

Radiostacja podświetlona na różowo
Fot. R.Neumann/UM Gliwice

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking