Odliczamy do biegu. Czas – start!

Uaktualniono: 25.10.2019 / Sekcja: / pdf
półmaraton fot. archiwum UM Gliwice

Już w sobotę 26 października spod Areny Gliwice ruszy VI PKO Półmaraton Gliwicki, Gliwicka Dycha oraz wyścig nordic walking na dystansie 10 km. Pobiegną również najmłodsi. Czeka  nas aktywny dzień!

O godz. 10.00 spod Areny Gliwice (ul. Akademicka 50) wystartuje VI PKO Półmaraton Gliwicki oraz bieg na 10 km i marsz nordic walking. Uczestnicy głównego biegu będą mieli do pokonania ponad 21 km, a pozostałych konkurencji 10 km. Wszystkich będzie obowiązywał limit czasowy – 3 godziny. Na trasie biegów (zdjęcie poniżej) znajdą się punkty z wodą i przekąskami. Jak co roku biegaczy będą wspierać gliwiccy muzycy.

Nie zapomniano też o dzieciach! Pierwsze biegi juniorskie rozpoczną się o godz. 13.00. Start – Arena Gliwice.  Dystans, jaki zawodnicy mają do pokonania, uzależniony jest od wieku uczestników:

•Bieg Żuczka (1, 2, 3 lata – roczniki: 2016-2018) – dystans: ok. 70 metrów
•Bieg Wiewiórki (4, 5, 6 lat – roczniki: 2015–2013) – dystans: ok. 100 metrów
•Bieg Liska (7, 8, 9 lat – roczniki: 2012–2010) – dystans: ok. 250 metrów
•Bieg Wilka (10, 11, 12 lat – roczniki: 2009–2007) – dystans: ok. 500 metrów
•Bieg Niedźwiedzia (13, 14, 15 lat – roczniki: 2006–2004) – dystans: ok. 1000 metrów

Impreza jest dofinansowana z budżetu miasta Gliwice. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.polmaratongliwicki.pl

Ważne dla zmotoryzowanych!

VI PKO Półmaraton Gliwicki potrwa do godz. 13.00. W związku z tym będą utrudnienia w ruchu drogowym. Ulice będą sukcesywnie zamykane przez Policję i służby porządkowe organizatora, a po przebiegnięciu ostatnich zawodników będą one otwierane. Ruchem będzie kierować Policja oraz osoby do tego uprawnione. Organizator prosi o wyrozumiałość i namawia do kibicowania i wspierania zawodników na trasie.

Wykaz ulic na których nie będzie mógł się odbywać ruch drogowy (ulice zamknięte):
Akademicka
Dunikowskiego
Basztowa
Bytomska
Bankowa
Górnych Wałów – od Bankowej do Ziemowita
Ziemowita
Królowej Bony
Zygmunta Starego – od Królowej Bony do Lompy
Lompy
Korfantego – od Lompy do Siemińskiego
Siemińskiego – od Korfantego do Górnych Wałów
Górnych Wałów – od Siemińskiego do Krupniczej
Krupnicza
Zwycięstwa – od Rynku do Dolnych Wałów
Dolnych Wałów – od Zwycięstwa do Młyńskiej
Młyńska
Berbeckiego
Zwycięstwa – od Fredry do Kłodnickiej
Wincentego Pola

Ulice w połowie wydzielone to:
Powstańców Warszawy – od Młyńskiej do Jasnogórskiej
Jasnogórska – od Powstańców Warszawy do Orlickiego
Robotnicza
Baildona
Panewnicka
Kujawska – od Panewnickiej do hali „Arena”

Ważne dla korzystających z komunikacji publicznej!

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, że w związku z organizacją Półmaratonu Gliwickiego, w sobotę 26 października w godz. 10.15–12.30 wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych w centrum Gliwic:

Autobusy linii A4:

  • w kierunku Zajezdni, po obsłudze przystanku Gliwice Jasnogórska pojadą ulicami: Jasnogórską, Powstańców Warszawy, Placem Piłsudskiego, Wyszyńskiego, Dworcową, Kłodnicką, Częstochowską, Hlubka, Piwną, Placem Piastów, Jagiellońską do włączenia się na stałą trasę przejazdu na przystanku Gliwice Jagiellońska. Wyłączone z obsługi zostaną przystanki: Gliwice Park Mickiewicza, Gliwice Zwycięstwa, Gliwice Dworzec PKP. W zamian obsługiwane będą przystanki: Gliwice Plac Piłsudskiego, Gliwice Częstochowska. Przystanek Gliwice Plac Piastów będzie obsługiwany na stanowisku nr 5 zamiast 3,
  • W kierunku Teatru, po obsłudze przystanku Gliwice Jagiellońska, autobusy pojadą ulicami: Jagiellońską, Dworcową, Wyszyńskiego, Plac Piłsudskiego, Orlickiego, Jasnogórską, Daszyńskiego, do włączenia się na stałą trasę przejazdu na przystanku Gliwice Kościuszki. Wyłączone z obsługi zostaną przystanki: Gliwice Plac Piastów – stanowisko nr 4, Gliwice Zwycięstwa, Gliwice Muzeum, Gliwice Park Mickiewicza oraz Gliwice Jasnogórska (stanowisko nr 5 na ul. Siemińskiego). W zamian obsługiwane będą przystanki: Gliwice Dworcowa, Gliwice Strzody, Gliwice Plac Piłsudskiego oraz Gliwice Jasnogórska (stanowisko nr 6 na ul. Daszyńskiego w rejonie kościoła.

Autobusy linii 57, 259, 624, 692 i 699 w kierunku Osiedla Wojska Polskiego, po obsłudze przystanku Gliwice Plac Piłsudskiego, autobusy pojadą ulicami: Plac Piłsudskiego, Orlickiego, Jasnogórską i Kozielską, do włączenia się na stałą trasę przejazdu na przystanku Gliwice Jasnogórska. W przeciwnym kierunku trasa linii nie ulegnie zmianie.

Ponadto, na liniach przebiegających ulicami: Powstańców Warszawy, Jasnogórską, Wrocławską, Dworcową, Częstochowską, Wyszyńskiego, ruch autobusów będzie chwilowo wstrzymywany na czas przebiegu zawodników. W związku z tym, mogą wystąpić opóźnienia w kursowaniu linii: A4, 8, 32, 33, 41, 57, 58, 59, 71, 126, 156, 187, 194, 232, 259, 617, 624, 669, 676, 677, 692, 699, 710 i 850.

pólmaraton
fot. materiały organizatorów

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking