Aktualności | Niebiesko-Czerwoni zameldowali się w 3. rundzie!

Niebiesko-Czerwoni zameldowali się w 3. rundzie!

Opublikowane: 18.09.2020 / Sekcja: Miasto

Piast Gliwice po dobrej grze awansował do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy. Niebiesko-Czerwoni pokonali u siebie zespół TSV Hartberg 3:2. Gliwiczanie pokazali solidność i wytrwałość w dążeniu do celu, co zostało wynagrodzone bramkami Martina Konczkowskiego, Patryka Sokołowskiego i Michała Żyro. Brązowi medaliści w trzeciej rundzie kwalifikacji, 24 września, zmierzą się na wyjeździe z drużyną FC Kopenhaga.

Piłkarze Piasta świetnie rozpoczęli spotkanie, wysoko atakując przeciwnika – agresywnie doskakiwali do przeciwnika, uniemożliwiając mu precyzyjne rozgrywanie akcji. Praca popłaciła już w dziesiątej minucie, kiedy to to ustawiony wyżej Martin Konczkowski dał próbkę swojej szybkości. Prawoskrzydłowy minął najpierw zwodem bocznego obrońcę, a następnie precyzyjnie posłał piłkę między nogami interweniującego Rene Swete. Niebiesko-Czerwoni chwilę później mogli już prowadzić różnicą dwóch bramek, ale tym razem bramkarz gości uchronił swój zespół przed stratą bramki po pięknym strzale Piotra Parzyszka. Gra gliwiczan napawała optymizmem. Zawodnicy TSV Hartberg także stwarzali zagrożenie. Grający w biało-pomarańczowych strojach próbowali strzałów z dystansu i niestety dla polskiego zespołu jedna z tych prób okazała się być skuteczna. Do piłki zbyt krótko wybitej przez Tomasa Huka doskoczył Tobias Hainz i zdecydował się na uderzenie z około 20 metrów. Františkowi zabrakło kilku centymetrów, by sięgnąć futbolówkę, ale strzał Austriaka był na tyle precyzyjny, że zatrzymał się dopiero w siatce. Gliwiczanie zdołali skonstruować jeszcze jedną groźną akcję, dzięki której mogli odzyskać prowadzenie, ale strzał Kristophera Vidy minimalnie przeszedł obok okienka bramki.

Druga połowa wyraźnie ze wskazaniem na drużynę Piasta, którzy od razu po wznowieniu przeprowadzili kilka ataków i ich aktywność została wynagrodzona. Po pięknej indywidualnej akcji Patryk Sokołowski wpisał się na listę strzelców. Pomocnik oddał precyzyjne uderzenie w 62. minucie i Piast wyszedł na prowadzenie. Po strzelonej bramce podopieczni braci Fornalików dobrze organizowali swoją grę, co dało spokój i brak zagrożenia pod własna bramką. Jednak TSV zdołało przeprowadzić akcję z bramkowym efektem w 75. minucie gry. Dobre techniczne podanie za linię obrony przyjął Lukas Ried. Następnie posłał precyzyjny strzał nad bramkarzem i stan rywalizacji znów był remisowy. Gospodarze nie zwiesili głów, czuli, że tego wieczoru stać ich na awans, co potwierdziła akcja z 84. minuty. Dośrodkowanie Martina Konczkowskiego na bramkę Michał Żyro. Trafienie rezerwowego w tym spotkaniu piłkarza dało Piastowi zwycięstwo i awans drużyny, na którą w trzeciej rundzie, 24 wrzesnia na wyjeździe, czeka FC Kopenhaga.