Rozpoczęły się Gliwickie Spotkania Naukowe

Uaktualniono: 22.11.2019 / Sekcja: / pdf
GSN fot. UM Gliwice

Za nami inauguracja 23. międzynarodowych Gliwickich Spotkań Naukowych, podczas których naukowcy z czołowych ośrodków badawczych na świecie i lekarze zajmujący się badaniami nowotworów będą dyskutować o sposobach walki  z rakiem. W otwarciu konferencji uczestniczył Janusz Moszyński, p.o. prezydenta Gliwic.

Zamknięte debaty specjalistów organizowane są w tym roku 22 i 23 listopada w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej (ul. Konarskiego 18b). Udział w konferencji zapowiedzieli wykładowcy z czołowych ośrodków europejskich, amerykańskich i kanadyjskich. Pojawią się także liderzy „European Association for Cancer Research” – organizacji zasłużonej w badaniach nad nowotworami. Problematyka „Gliwice Scientific Meetings” obejmie wykorzystanie biologii,  genetyki molekularnej, bioinformatyki i biotechnologii w badaniach nad rakiem, począwszy od badań podstawowych do zastosowań klinicznych.

Organizatorem Gliwickich Spotkań Naukowych są współpracujące ze sobą trzy instytucje: gliwicki Oddział Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie, Politechnika Śląska oraz Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Badań nad Rakiem. Inicjatorem cyklu GSN i przewodniczącą komitetu organizacyjnego jest prof. Joanna Rzeszowska. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują: Prezydent Miasta Gliwice, Marszałek Województwa Śląskiego, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polska Akademia Nauk.

Dokładny program i szczegółowe informacje na temat tej oraz poprzednich edycji GSN można uzyskać TUTAJ.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking