Aktualności | Miejski Punkt Przekazywania Darów kończy działalność

Miejski Punkt Przekazywania Darów kończy działalność

Miejski Punkt Przekazywania Darów kończy działalność

Opublikowane: 27.04.2022 / Sekcja: Miasto 

6 maja zbiórka darów w Arenie Gliwice dobiegnie końca. Do tego czasu można zgłaszać się po paczki, jednak nie są już przyjmowane dary. Wszystkim zaangażowanym w pomoc rzeczową dla obywateli Ukrainy bardzo dziękujemy!

W trwającą przez dwa miesiące działalność Miejskiego Punktu Przekazywania Darów włączyło się wiele osób i instytucji, dzięki którym przybyli do Gliwic i miejscowości w powiecie gliwickim Ukraińcy otrzymywali niezbędną pomoc. Obecnie działają już inne formy wsparcia, między innymi są udzielane świadczenia przez Ośrodek Pomocy Społecznej i Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

  • W piątek 6 maja Miejska Zbiórka Darów zostanie zamknięta.
  • W Arenie Gliwice nie są już przyjmowane dary.
  • Do piątku 6 maja można zgłaszać się po wsparcie rzeczowe.
  • Od 1 do 6 maja nie będzie działał elektroniczny formularz wsparcia. Zapotrzebowanie będzie można zgłosić na miejscu.

W czasie weekendu majowego, między 1 a 3 maja, Punkt będzie nieczynny. 4, 5 i 6 maja dary będą wydawane od godz. 10.00 do 18.00.

W maju nadal będzie czynny punkt przekazywania darów „Sąsiedzka Pomoc” na lodowisku Tafla, prowadzony przez Fundację Eugeniusz & Friends. Obywatele Ukrainy mogą zgłaszać się po wsparcie w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki między godz. 10.00 a 18.00 oraz w soboty od godz. 10.00 do 14.00.

Zbiórki na terenie miasta nadal prowadzone są także przez rady dzielnic.

  • RD Łabędy, Centrum Sportowo-Kulturalne „Łabędź” i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 prowadzą w „Łabędziu” (ul. Partyzantów 25) zbiórkę darów – żywności, artykułów higienicznych i innych potrzebnych rzeczy. Można je przynosić od poniedziałku do piątku między godz. 8.00 a 20.00 i w soboty od godz. 8.00 do 15.00.
  • RD Trynek zbiera natomiast materiały opatrunkowe dla poszkodowanych w strefie walk na Ukrainie. Można je przynosić od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do 17.00 do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 (ul. Kilińskiego 1). (mm)