Aktualności | Miejska Zbiórka Darów dla Ukrainy

Miejska Zbiórka Darów dla Ukrainy

Miejska Zbiórka Darów dla Ukrainy

Opublikowane: 01.04.2022 / Sekcja: Miasto 

Od kwietnia Miejska Zbiórka Darów dla Ukrainy w Arenie Gliwice (ul. Akademicka 50, wejście E) działa od poniedziałku do piątku między godz. 10.00 a 18.00 i w soboty od godz. 12.00 do 18.00. Ciągle jest potrzebne wsparcie rzeczowe dla uchodźców z Ukrainy.

Матеріальна допомога для поселень біженців в Глівіцах та районі

Obecnie najbardziej potrzebne są:

  • żywność: gotowe dania obiadowe, pasztety, konserwy rybne i mięsne, makarony i kasze, sosy do makaronu i ryżu, płatki śniadaniowe, warzywa w puszce, dżemy,  pieczywo tostowe i chrupkie, słodycze, musy owocowe w tubkach;
  • artykuły higieniczne: proszek do prania, podpaski, papier toaletowy, płyny i gąbki do naczyń, żele do kąpieli, szampony, dezodoranty, maszynki do golenia.

Zebrane środki trafiają do obywateli Ukrainy, którzy przyjeżdżają do Gliwic i powiatu gliwickiego. W celu sprawnego przekazywania najpotrzebniejszych artykułów obywatelom Ukrainy, Stowarzyszenie GTW przygotowało do wypełnienia elektroniczny formularz forms.gle/g5cdVTWmAzXXUp6V9.

Prosimy, aby wszystkie dary przynosić tylko do Areny. Zbiórka nie jest prowadzona w miejscach noclegowych – nie ma w nich warunków do zorganizowania magazynów. Paczki dla uchodźców są dowożone do miejsc zakwaterowania bezpośrednio z Areny Gliwice.

Матеріальна допомога для поселень біженців в Глівіцах та районі

Якщо Вам потрібна матеріальна підтримка (або родині, яка проживає у Вас), заповніть форму нижче. Намагайтеся точно вказати свої потреби, особливо в речах, які вимагають визначення розміру, статі та віку дитини. Після заповнення форми ми спробуємо підготувати пакет, який відповідає Вашим потребам (якщо вони входять до отриманої гуманітарної допомоги), і наші волонтери зв’яжуться з Вами.

Пакунок буде доступний для отримання в залі «Арена» у Глівіце (вул. Академічна 50). Зачекайте підтвердження від нас, перш ніж відправитися на місце отримання гуманітарної допомоги.