Medalowy szał

Dodano: 05.05.2021 / Sekcja:
pingopongistki w akcji fot. KTS Gliwice

W majowy weekend drużyna KTS Gliwice trzeci rok z rzędu wywalczyła zespołowo 1. miejsce w Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Juniorek i Juniorów w Tenisie Stołowym.

Medalową niespodziankę sprawił team kobiecy – doświadczona Natalia Gąsior wespół z poznającą dopiero turniejowy świat Darią Shvets rzutem na taśmę awansowały do turnieju głównego, zdobywając 3. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Śląska. Jeszcze lepiej było w męskim singlu, gdzie Krzysztof Gumiński przeszedł samego siebie, pokonując w finale 4:0 Bartłomieja Skórko z Jastrzębskiego Klubu Tenisa Stołowego i zdobywając zasłużone 1. miejsce w grze singlowej. Z 3. lokatą zakończył mistrzostwa pokonany przez Krzysztofa Piotr Ostachowski z KTS Gliwice, dla którego również był to udany turniej.

Medale gliwicki KTS wywalczył również w grach podwójnych, w których Natalia Gąsior w duecie z Laurą Kałużny (Jastrzębski Klub Tenisa Stołowego) zajęły 2 miejsce. Srebro w grze podwójnej padło również łupem Piotra Ostachowskiego, który grając w parze z Bartkiem Skórko poległ dopiero w finale, ulegając duetowi Gwizdon – Stecyszyn. Gliwiczanie zdobyli również podwójny brąz w grze podwójnej dzięki doskonałej postawie Filipa Rułki i Krzysztofa Gumińskiego oraz 2 brązy w mikście (Natalia Gąsior i Krzysiek Gumiński).

Wszyscy gliwiccy juniorzy wystąpią w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów. Gratulacje dla całej ekipy!

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking