Aktualności | Konkurs na ulicę Zwycięstwa. Przyjmowanie prac do 15 grudnia

Konkurs na ulicę Zwycięstwa. Przyjmowanie prac do 15 grudnia

fot. M. Kołton/UM Gliwice

Konkurs na ulicę Zwycięstwa. Przyjmowanie prac do 15 grudnia

Opublikowane: 19.10.2023 / Sekcja: Miasto  Gospodarka 

Wydłużony został termin składania prac w konkursie na koncepcję architektoniczną zagospodarowania ulicy Zwycięstwa. To najbardziej reprezentacyjny gliwicki trakt, z pięknymi kamienicami i ciekawą historią. Ma zyskać odpowiednią oprawę, stać się miejscem atrakcyjniejszym oraz bardziej  przyjaznym mieszkańcom i gościom odwiedzającym miasto.

Trwający konkurs to istotna część przygotowań miasta do wprowadzenia zmian na ulicy Zwycięstwa. Swoje pomysły mogą zgłaszać studenci architektury, architekci oraz zespoły architektów. – Zainteresowanie jest tak duże, że przerosło najśmielsze oczekiwania. W związku z tym uszczegółowiony został regulamin konkursu, a czas jego trwania wydłużono do 15 grudnia – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Nowe spojrzenie na ulicę Zwycięstwa powinno łączyć historyczne walory ze współczesnymi oczekiwaniami zarówno mieszkańców (pieszych, rowerzystów, kierowców pojazdów), jak również gości odwiedzających miasto. Ulica Zwycięstwa ma stać się miejscem przyjaznym dla wszystkich. Opracowania muszą uwzględniać potrzeby osób niepełnosprawnych. Ważne jest wprowadzenie zieleni. Najlepsze koncepcje zostaną nagrodzone i wykorzystane przy opracowaniu dokumentacji projektowej, koniecznej do ogłoszenia przetargu na wykonanie inwestycji.

Konkurs na koncepcję zagospodarowania ulicy Zwycięstwa obejmuje część od Rynku do ulicy Stanisława Dubois. Prace, które przekazane zostaną do Zarządu Dróg Miejskich, oceni specjalnie powołana komisja. Więcej informacji znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej ZDM w dziale "Inne przetargi". (ZDM/al)