Aktualności | KIERUNEK–DZIELNICE. Wójtowa Wieś–Ostropa

KIERUNEK–DZIELNICE. Wójtowa Wieś–Ostropa

KIERUNEK–DZIELNICE. Wójtowa Wieś–Ostropa

Opublikowane: 12.05.2022 / Sekcja: Miasto 

Prezydent Gliwic Adam Neumann spotyka się z mieszkańcami kolejnych dzielnic. W miniony wtorek, 10 maja o lokalnych sprawach oraz  perspektywach rozwoju swoich dzielnic rozmawiali z prezydentem oraz jego zastępcami  mieszkańcy Wójtowej Wsi i Ostropy. Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Trwa cykl spotkań prezydenta Adama Neumanna z mieszkańcami. Podczas wizyt w dzielnicach prezydent rozmawia z gliwiczanami o tym, co dla nich ważne. W wydarzeniu może wziąć udział każdy i każdy może zabrać głos w dyskusji  na temat dzielnicy, w której odbywa się spotkanie.

W miniony wtorek, 10 maja, odbyły się kolejne spotkania – wzięli w nich udział mieszkańcy Wójtowej Wsi i Ostropy. Każde spotkanie jest podzielone na dwie części: wprowadzającą, z krótkim wideopodsumowaniem tego, co wydarzyło się w Gliwicach podczas ponad 2-letniej prezydentury Adam Neumanna, ze szczególnym odniesieniem do  konkretnej dzielnicy oraz część przeznaczoną na wymianę poglądów, zadawanie pytań.  Mieszkańcy dzielnic, w których odbyły się spotkania byli aktywni i chętnie dyskutowali z prezydentem i jego zastępcami Ewą Weber i Mariuszem Śpiewokiem oraz zwracali uwagę, co można zmienić na lepsze lub w jakiej sprawie interweniować.

Ważnymi tematami dla mieszkańców dzielnic Wójtowa Wieś i Ostropa okazały się być kwestie związane z bezpieczeństwem drogowym, głównie dzieci dowożonych lub doprowadzanych do szkół i przedszkoli, inwestycje drogowe oraz komunikacja. Mieszkańcy niepokoją się też konsekwencjami realizacji pobliskich inwestycji deweloperskich. Podczas wtorkowych spotkań poruszono także m.in. kwestię budowy zbiornika retencyjnego, kurczącej się tkanki rolniczej w mieście, utrudnień w wyjeździe w godzinach szczytu z posesji zlokalizowanych przy drogach podporządkowanych i zbyt głośnego szumu komunikacyjnego dobiegającego z Zachodniej Obwodnicy i autostrady A4.
Niektóre sprawy zostały wyjaśnione od razu podczas spotkania, ponieważ wiele poruszonych kwestii jest dobrze znanych władzom Gliwic i są już w trakcie rozwiazywania. Pozostałe – z uwagi na szerszy kontekst -  zostały zapisane i będą  analizowane.

Cykl KIERUNEK-DZIELNICE potrwa dwa miesiące. Do końca czerwca prezydent Gliwic spotka się z osobami chętnymi do dialogu ze wszystkich gliwickich dzielnic, którym na sercu leży dobro lokalnej społeczności.

W najbliższym czasie – 24 maja – odbędzie się spotkanie z mieszkańcami dzielnic: Baildona, Politechnika i Śródmieście. (mf)

Majowe spotkania:
•    24 maja, godz. 16.30 – Baildona, Centrum 3.0, ul. Jagiellońska 21
•    24 maja, godz. 18.30 – Politechnika i Śródmieście, Centrum 3.0, ul. Studzienna 6
•    31 maja, godz. 16.30 – Kopernika, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8, ul. Syriusza 30
•    31 maja, godz. 18.30 – Łabędy, Centrum Sportowo-Kulturalne Łabędź, ul. Partyzantów 25

 

Prezydent podczas spotkania z mieszkańcami cyklu KIERUNEK-DZIELNICE Ewa Weber, zastępca prezydenta Gliwic na spotkaniu z mieszkańcami Wójtowej Wsi Mariusz Śpiewok, zastępca prezydenta Gliwic podczas spotkania z mieszkańcami Prezydent Gliwic na spotkaniu z mieszkańcami Ostropy Mieszkańcy Ostropy na spotkaniu z prezydentem Gliwic