Aktualności | Gliwiczanie, dołączmy do parkrun!

Gliwiczanie, dołączmy do parkrun!

Fot. materiały organizatora

Gliwiczanie, dołączmy do parkrun!

Opublikowane: 06.02.2024 / Sekcja: Miasto  Życie i styl  Sport 

Ponad 8 milionów uczestników i ponad 2,5 tys. lokalizacji na całym świecie, a wśród nich aż 105 tys. osób i 94 miejsca w samej Polsce – to społeczność zgromadzona wokół „parkrun” – inicjatywy polegającej na organizacji cyklicznych, bezpłatnych i pozbawionych rywalizacji spotkań sportowo-rekreacyjnych. Parkrun, który w naszym regionie działa już m.in. w Katowicach czy Tychach, chciałby zagościć także w Gliwicach. Organizator szuka więc ochotników, którzy zaproponują miejsce spotkań i zaangażują się w ich organizację – w zamian otrzymają niezbędne wyposażenie, ubezpieczenie i szkolenie.

W spotkaniach w ramach parkrun może uczestniczyć każdy – bez względu na wiek, kondycję, stopień przygotowania czy wyniki. Można biec, maszerować lub – jako wolontariusz – wspierać organizacyjnie poszczególne edycje wydarzeń.

Aby parkrun zaczął działać w Gliwicach niezbędny jest zespół wolontariuszy, którzy zaangażują się w organizację cyklicznych, sobotnich spotkań oraz zaproponują na terenie naszego miasta stałą, bezpieczną trasę o długości 5 km.

Jesteś miłośnikiem aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia? Lubisz biegać, spacerować lub uprawiać nordic walking? A może szukasz osób, z którymi będziesz mógł rozwijać sportową pasję? Wejdź na stronę www.parkrun.pl i dowiedz się, jak dołączyć do globalnej społeczności parkrun. (ml/parkrun)