Aktualności | Gliwice razem!

Gliwice razem!

Gliwice razem!

Opublikowane: 04.12.2019 / Sekcja: Miasto 

Niepełnosprawność nie musi ograniczać! Pamiętamy o tym zawsze, a szczególnie w grudniu, na fali Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Tegorocznemu świętu osób nie w pełni sprawnych w naszym mieście, zorganizowanemu we wtorek w CKS „Mrowisko”, przyświecało  hasło „Gliwice razem”.

Jak zawsze celem obchodów MDON było zwrócenie uwagi na prawa osób z niepełnosprawnościami, upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku dla inności, a także ukazanie korzyści płynących z pełnej integracji osób niepełnosprawnych w każdym obszarze życia człowieka. Na scenie w „Mrowisku” wystąpili niepełnosprawni artyści, m.in. z zespołu „Niezły zamot”  przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Gliwicach, którym wtórowała gwiazda wieczoru – wokalistka Patrycja Markowska. Publiczność bawiła się doskonale! W gronie zaproszonych znalazł się Janusz Moszyński, p.o. prezydenta Gliwic i Krystyna Sowa, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gliwice.

Troską władz Gliwic, zarówno prezydenta, jak i Rady Miasta, jest to, aby Gliwice przez cały rok były miastem otwartym i przyjaznym dla osób niepełnosprawnych – podkreślił Janusz Moszyński.

Krystyna Sowa podzieliła się ze zgromadzonymi refleksją na temat przesłania miejskich obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. – Hasło „Gliwice razem” ma w sobie wiele dobra. To dobro osób z niepełnosprawnościami, które są wokół nas, a oby jak najczęściej blisko nas. Tym dobrem jesteśmy my, którzy – mam nadzieję – potrafimy dzielić się wrażliwością i sercem. Niech każdy dzień naszego życia będzie wypełniony dobrem i wrażliwością  –  życzyła obecnym w „Mrowisku” Krystyna Sowa.

Organizatorem obchodów było Miasto Gliwice.

MDON MDON MDON