Gliwice razem!

Dodano: 04.12.2019 / Sekcja:
MDON fot. UM Gliwice

Niepełnosprawność nie musi ograniczać! Pamiętamy o tym zawsze, a szczególnie w grudniu, na fali Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Tegorocznemu świętu osób nie w pełni sprawnych w naszym mieście, zorganizowanemu we wtorek w CKS „Mrowisko”, przyświecało  hasło „Gliwice razem”.

Jak zawsze celem obchodów MDON było zwrócenie uwagi na prawa osób z niepełnosprawnościami, upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku dla inności, a także ukazanie korzyści płynących z pełnej integracji osób niepełnosprawnych w każdym obszarze życia człowieka. Na scenie w „Mrowisku” wystąpili niepełnosprawni artyści, m.in. z zespołu „Niezły zamot”  przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Gliwicach, którym wtórowała gwiazda wieczoru – wokalistka Patrycja Markowska. Publiczność bawiła się doskonale! W gronie zaproszonych znalazł się Janusz Moszyński, p.o. prezydenta Gliwic i Krystyna Sowa, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gliwice.

Troską władz Gliwic, zarówno prezydenta, jak i Rady Miasta, jest to, aby Gliwice przez cały rok były miastem otwartym i przyjaznym dla osób niepełnosprawnych – podkreślił Janusz Moszyński.

Krystyna Sowa podzieliła się ze zgromadzonymi refleksją na temat przesłania miejskich obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. – Hasło „Gliwice razem” ma w sobie wiele dobra. To dobro osób z niepełnosprawnościami, które są wokół nas, a oby jak najczęściej blisko nas. Tym dobrem jesteśmy my, którzy – mam nadzieję – potrafimy dzielić się wrażliwością i sercem. Niech każdy dzień naszego życia będzie wypełniony dobrem i wrażliwością  –  życzyła obecnym w „Mrowisku” Krystyna Sowa.

Organizatorem obchodów było Miasto Gliwice.

MDON
fot. UM Gliwice
MDON
fot. UM Gliwice
MDON
fot. UM Gliwice
MDON
MDON
MDON

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking