Aktualności | Futsalowcy Piasta nie zwalniają tempa

Futsalowcy Piasta nie zwalniają tempa

Opublikowane: 16.11.2020 / Sekcja: Miasto

Już po raz ósmy w tym sezonie futsalowa drużyna Piasta zainkasowała komplet punktów. Tym razem gliwiczanie pokonali na wyjeździe Futsal Brzeg 2:1. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Gospodarze bowiem wysoko zawiesili poprzeczkę, choć zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki, choć oba zespoły stworzyły sobie po kilka okazji, aby otworzyć wynik. Zaraz na początku drugiej części meczu gliwiczanie dali się zaskoczyć i po szybkim kontrataku Dawid Witek pokonał Michała Widucha. Zawodnicy Piasta mieli prawie całą drugą odsłonę, aby odrobić straty. Wyrównującego gola zdobyli za sprawą duetu Dasaiev – Mrowiec, a miało to miejsce w 27. minucie spotkania. Ten pierwszy podawał, drugi celnie strzelił. W 37. minucie, grając już w przewadze, Gustavo zagrał w poprzek boiska do Dasaieva, a ten zwodem oszukał golkipera gospodarzy i skierował piłkę do pustej bramki. Brzeżanie jeszcze rzucili się do ataku, ale Michał Widuch zachował już czyste konto i gliwiczanie wracali do domu z kompletem punktów.

Następny mecz podopieczni Orlando Duarte rozegrają już w najbliższą środę. Piast zmierzy się z Red Dragons Pniewy. Będzie to spotkanie wyjazdowe. 22 listopada w niedzielę gliwiczanie będą podejmować Futsal Leszno.