Forum Młodych Pomysłów – grant dla młodych

Dodano: 26.04.2021 / Sekcja:
baner

Centrum 3.0 – Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych i CH FORUM stawiają na współpracę i zachęcają do tego również młodych ludzi. Zgrane ekipy wolontariuszy z dobrym pomysłem i zapałem do pracy mają szansę na grant o wartości 8 tys. zł. Macie pomysł? Chcecie aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym Gliwic i mieć wpływ na najbliższe otoczenie? Weźcie udział w konkursie „Forum Młodych Pomysłów”!

Konkurs „Forum Młodych Pomysłów” przeznaczony jest dla uczniów klas VII - VIII szkół podstawowych i młodzieży szkół średnich z terenu Gliwic. Zgłaszane projekty powinny  dotyczyć przedsięwzięć realizowanych na rzecz ludzi, środowiska lub zwierząt w roku szkolnym 2021/2022. Mogą to być działania nowe lub już realizowane w ramach Szkolnych Klubów Wolontariatu (SKW), które będzie można rozwinąć po uzyskaniu grantu. Zgłoszeń do konkursu za pomocą elektronicznych formularzy dokonują nauczyciele lub opiekunowie SKW reprezentujący szkołę.
Ważne, aby złożone projekty były przygotowane, realizowane i koordynowane samodzielnie przez uczniów, a nauczyciel tylko wspomagał proces realizacji projektu – mówi Marta Kryś, dyrektor Centrum 3.0 – Gliwickiego Ośrodka Działań Społecznych, który organizuje konkurs we współpracy z CH FORUM.
Zgłoszenia będą przyjmowane do 14 maja do godz. 16.00. Komisja konkursowa wybierze 5 najbardziej obiecujących projektów, które oceni młodzież. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 1 czerwca w CH FORUM. „Forum Młodych Pomysłów” uzupełnia organizowaną od 14 lat inicjatywę Rok Szkolnej Aktywności.
Więcej informacji na temat konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronach internetowych: www.gods.gliwice.pl, http://gcop.gliwice.pl/aktualnosci i www.forumgliwice.pl.
Macie pytania? W godz. od 8.00 do 16.00 chętnie odpowiedzą na nie pracownicy Centrum Wolontariatu pod numerem telefonu 32/775-01-78, możecie też napisać na adres: k.kaminska@gcop.gliwice.pl. (mf)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking