Aktualności | Festiwal Gliwickich Orkiestr Dętych

Festiwal Gliwickich Orkiestr Dętych

Fot. Pexels

Festiwal Gliwickich Orkiestr Dętych

Opublikowane: 20.07.2023 / Sekcja: Miasto  Rozrywka  Kultura 

Widowiskowy przemarsz i wspólne koncertowanie czterech gliwickich orkiestr dętych, a do tego dmuchańce, zabawy i animacje dla najmłodszych oraz strefa gastronomiczna. W najbliższy weekend w Gliwicach szykuje się prawdziwa muzyczna uczta dla oka, ucha i… brzucha każdego kulturalnego łakomczucha. Wstęp wolny!

Festiwal Gliwickich Orkiestr Dętych to jeden z sześciu zwycięskich projektów, które otrzymały wsparcie w ramach tegorocznej edycji „Start-upu kulturalnego” – programu Centrum Kultury Victoria skierowanego do twórców gliwickiej kultury – organizacji, artystów, animatorów, organizatorów imprez czy warsztatów (profesjonalistów i amatorów) z pomysłem na organizację oryginalnego wydarzenia w kolejnym, interesującym miejscu na mapie Gliwic.

Impreza, której pomysłodawcą jest Orkiestra Dęta Ostropa, odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 lipca, na placu przy Kościele pw. Ducha Świętego w Ostropie (ul. Daszyńskiego 394). Start o godz. 15.00.

Muzyczne święto rozpocznie widowiskowy przemarsz i wykonanie wspólnego utworu przez zespoły Orkiestry Dętej Ostropa, Orkiestry Dętej KWK Sośnica, Orkiestry Dętej Huty Łabędy i Orkiestry Dętej Brzezinka. Następnie na scenie koncertować będą kolejno poszczególne grupy.

Wśród muzycznych wrażeń nie zabraknie atrakcji dla dzieci, które będą mogły wziąć udział w zabawach i animacjach oraz poskakać na dmuchańcach. Na gości czekać będzie także strefa gastronomiczna, serwująca różne słodkości, specjały z grilla, lody oraz kawę i napoje.

Nie może Was tam zabraknąć! (ml)

Plakat promujący wydarzenie