Dziś dzień kota!

Dodano: 17.02.2021 / Sekcja:
kot Na zdjęciu Kizia, roczna, nieśmiała kotka z dobrym apetytem. Fot. materiał Schroniska dla zwierząt w Gliwicach.

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. To dziś! Dla gliwickiego schroniska dla zwierząt to okazja do promocji adopcji swoich podopiecznych. A jest ich sporo – na nowy, ciepły dom i kochających ludzi przy ul. Wschodniej czeka ok. 80 kotów. Kto jeszcze nie ma kota?

W gliwickim schronisku dla zwierząt mieszka obecnie ok. 80 kotów. Wszystkie mają swoją historię, często smutną i wszystkie czekają na kochającego człowieka.

Koty są w różnym wieku, mają różne charaktery i temperamenty, są indywidualiści i prawdziwe przylepy, ale wszystkie czekają na ciepły dom. Myśląc o adopcji kota warto rozważyć przygarnięcie minimum dwóch – będą się świetnie bawić. Apelujemy też do wszystkich, by zaopiekowali się kotami wolnożyjącymi. Zwłaszcza w te mroźne dni zatroszczmy się o nie, dajmy coś do jedzenia, uchylmy okno w piwnicy. To może im uratować życie  – mówi Barbara Malinowska, kierownik Schroniska dla zwierząt we Gliwicach.

Szukacie swojego kota?

Zdjęcia kotków do adopcji, wraz z opisem ich upodobań i charakterów, można znaleźć na stronie internetowej Schroniska (www.schronisko.gliwice.pl) w zakładce „Zwierzęta”. Z kolei na internetowym profilu Schroniska na Facebooku powstaje dziś galeria kotów, które już szczęśliwie znalazły dom. Osoby, które adoptowały zwierzęta z gliwickiego schroniska mogą się tam podzielić fotografiami i szczęśliwymi historiami byłych podopiecznych schroniska przy ul. Wschodniej. (mf)

 

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking